Wątróbka z indyka
- Wątróbka drobiowa (600 g)
- Cebula - 2 szt (200 g)
- Mąka pszenna typ 550 - 4 łyżki (80 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na wątróbkę z indyka krok po kroku
Wątróbkę opłucz i oczyść z błonek.
Pokrój na małe kawałki i obtocz w mące.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na nim cebulę pokrojoną w piórka.
Dodaj wątróbkę i smaż przez 2 minuty.
Całość zalej szklanką wody, przypraw pieprzem, majerankiem, liściem laurowym i zielem angielskim.
Duś przez 10 minut.
Po obróbce posól.
Więcej informacji na temat wątróbki z indyka
Wątróbka z indyka to przepyszny pomysł na obiad dla całej rodziny. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tradycyjnej kuchni polskiej. Wątróbka tak przygotowana smakuje wspaniale i idealnie się komponuje z gotowanymi ziemniakami lub ryżem.
Jeżeli zastanawiasz się jak przygotować wątróbkę z indyka, by była soczysta i smaczna, to jest to idealna inspiracja dla ciebie. Wątróbka z tego przepisu wychodzi naprawdę pyszna i miękka, tak, że rozpływa się w ustach. Idealnie komponuje się z podsmażoną cebulą i przyprawami.
Przepis na wątróbkę z indyka jest niezwykle łatwy. Całe danie można przygotować w dosłownie kilka chwil, dlatego świetnie sprawdzi się nawet dla zapracowanych osób, a także tych, które nie lubią spędzać w kuchni zbyt dużo czasu. Całość wychodzi naprawdę świetnie i prezentuje się jeszcze lepiej.
Wątróbka by była lepsza jest najpierw smażona z cebulą, następnie duszona z dodatkiem wody i przypraw, dzięki czemu tworzy pyszny sos. Wątróbka idealnie smakuje sama, jednak można podawać ją też z ziemniakami czy kaszą. To danie jest tak pyszne, że przekona do siebie nawet osoby, które nie przepadają za podrobami.
Dzięki temu przepisowi dowiesz się jak usmażyć wątróbkę z indyka, by nie była zbyt sucha. Dzięki idealnie dobranej obróbce termicznej mięso jest super miękkie i soczyste, a w smaku bardzo delikatne.
Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jak długo smażyć wątróbkę, by była dobra, to ten przepis na pewno będzie bardzo pomocny. Wątróbka przyrządzona z tej receptury jest po prostu idealna. Wszystko dzięki połączeniu dwóch sposobów obróbki termicznej. Początkowe podsmażenie sprawia, że wszystko co najlepsze zostaje w mięsie, a jego struktura staje się odpowiednio krucha i delikatna. Wątróbka z indyka duszona z cebulką to idealny pomysł na pyszny obiad. Ten rodzaj mięsa, choć nie jest zbyt lubiany, dzięki temu przepisowi na pewno częściej zagości w twoim menu, gdyż ciężko przejść obok niego obojętnie, a jego smak zostaje w pamięci na długo. Wątróbka oprócz tego, że jest przepyszna, to również zawiera wiele cennych dla zdrowia substancji, dlatego warto ją wybierać.
Alergeny w wątróbce z indyka
Lista alergenów dla wątróbki z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
Wartości odżywcze wątróbki z indyka
Energia i białka
(228g)
Węglowodany
(228g)
Tłuszcze
(228g)
Witaminy
(228g)
Składniki mineralne
(228g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.