Wątróbka z gęsi
- Wątróbka z gęsi (200 g)
- Mąka pszenna typ 550 (25 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Jabłko - 1 średnia sztuka (150 g)
- Olej rzepakowy (30 ml)
Przepis na wątróbkę z gęsi krok po kroku
Wątróbkę umyj i osusz na ręczniku papierowym. Następnie pokrój ją w mniejsze kawałki i obtocz w mące.
Cebulę i jabłko obierz i pokrój w kostkę.
Na rozgrzanym oleju podsmaż cebulę i jabłko (do miękkości jabłka), następnie zawartość patelni zdejmij i odłóż na talerz.
Na tej samej patelni z pozostałym olejem podsmaż wątróbki. Dodaj do nich pod koniec smażenia cebulę z jabłkami i wymieszaj.
Całość dopraw do smaku i zdejmij z ognia.
Podawaj pod razu po przygotowaniu.
Więcej informacji na temat wątróbki z gęsi
Smażona wątróbka z gęsi to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Danie z wątróbki gęsiej doskonale sprawdzi się z dodatkiem ugotowanych ziemniaków i surówki z buraczków. Jest to doskonała propozycja na wykorzystanie podrobów gęsich. Przepis na wątróbkę z gęsi jest prosty w wykonaniu, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania tego pysznego dania niezbędne będą Tobie następujące produkty spożywcze: gęsia wątróbka, mąka pszenna, cebula, jabłko, olej rzepakowy oraz przyprawy (sól i pieprz).
A więc jak przygotować wątróbki gęsie po francusku? Na rozgrzanym oleju podsmaż obraną i pokrojoną cebulę oraz jabłka. Następnie składniki patelni odłóż do miseczki a na tej samej patelni usmaż obtoczone w mące wątróbki. Kolejno dodaj do nich cebulę z jabłkami i dokładnie wymieszaj. Całość dopraw do smaku przyprawami i podawaj bezpośrednio po przygotowaniu. Potrawa najlepiej smakuje na ciepło z buraczkami oraz ugotowanymi ziemniakami. Jest to przepis, który na prawdę szybko przygotujesz, dlatego warto włączyć go do swojego jadłospisu.
Wątróbka z gęsi to doskonałe źródło witaminy A, która wpływa na proces widzenia, wzrost, regulację wzrostu tkanki nabłonkowej oraz jest silnym przeciwutleniaczem. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie istotna, ponieważ przeciwutleniacze zmniejszają powstawanie wolnych rodników w naszym organizmie i przyczyniają się do mniejszego ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz spowalniają proces starzenia się organizmu.
Podsumowując wątróbka gęsia z jabłkami to doskonała propozycja na wykorzystanie podrobów drobiowych. Jest to super pomysł na szybkie danie obiadowe, które dostarczy do naszego organizmu sporych ilości cennych składników mineralnych oraz witamin. Nie każdy uwielbia smak wątróbki, dlatego przepis ten nie jest dla wszystkich. Przygotowując taki posiłek dla gości warto upewnić się, czy nie przeszkadza im smak podrobów. Szczególnie istotnym składnikiem odżywczym w wątróbce jest witamina A, która zaliczana jest do przeciwutleniaczy.
Alergeny w wątróbce z gęsi
Lista alergenów dla wątróbki z gęsi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
Wartości odżywcze wątróbki z gęsi
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.