Wątróbka cielęca
- Wątróbka cielęca (500 g)
- Cebula - 1,5 szt (150 g)
- Mąka ziemniaczana - 3 łyżki (60 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na wątróbkę cielęcą krok po kroku
Wątróbkę opłucz i oczyść z błonek. Podziel na mniejsze części i obtocz je w mące ziemniaczanej.
Cebulę obierz i pokrój w piórka.
Na patelni rozgrzej oliwę dodaj do niej cebulę i chwilę podsmaż.
Po chwili dodaj mięso. Smaż 2 minuty.
Całość zalej wodą dodaj pieprz, majeranek i posiekaną natkę pietruszki.
Duś przez 10 minut.
Po obróbce termicznej posól.
Więcej informacji na temat wątróbki cielęcej
Wątróbka cielęca to świetny pomysł na obiad dla całej rodziny. Jest niesamowicie pyszna i aromatyczna, a najlepiej smakuje podana prosto z patelni. Mięso tak przyrządzone jest idealnie kruche i soczyste, a przy tym bardzo delikatne. Na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi tradycyjnej kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu.
Przepis na wątróbkę cielęcą jest niesamowicie łatwy, a całość zajmuje tylko kilka minut. Przygotowanie tego mięsa jest naprawdę nieskomplikowane, dlatego poradzi z nim sobie nawet początkujący kucharz. W ekspresowym tempie powstaje danie, które wszystkich zaskoczy swoją wyszukaną kompozycją smakową.
Jeżeli zastanawiasz się jak przyrządzić wątróbkę cielęcą, która będzie smakowała wybornie, a mięso będzie niezwykle delikatne w środku i chrupiące na wierzchu, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Dzięki użyciu mąki ziemniaczanej na mięsie tworzy się klejąca i chrupiąca skorupka, która jest przyjemnie podpieczona. Zaraz pod nią kryje się miękkie mięso.
Duszona wątróbka jest niesamowicie pyszna i prosta w wykonaniu, dlatego świetnie sprawdzi się jako obiad awaryjny, a także dobry posiłek dla zabieganych osób, którym brak czasu na długotrwałe potrawy.
Wątróbka cielęca z cebulką jest naprawdę łagodna, dlatego może być podawana również dzieciom. Choć zwykle do przygotowywania tego tradycyjnego dania używa się mięsa drobiowego lub wieprzowego, to warto poeksperymentować i skusić się na cielęcinę, która jest mięsem delikatnym i niezbyt tłustym. Zawiera dość dużo białka, dlatego świetnie sprawdzi się na diecie redukcyjnej.
Ta wątróbka najlepiej smakuje duszony, kiedy może wytworzyć pyszny sos, do którego przejdą wszystkie jej soki. Jednak sprawdzi się również pieczona. W tej wersji wystarczy podsmażyć ją przez chwilę, następnie przełożyć do naczynia żaroodpornego i podpiec przez 10-12 minut.
Jeżeli szukasz inspiracji na to jak usmażyć wątróbkę cielęcą, która będzie naprawdę pyszna, a przy tym łatwa i szybka, to ta receptura sprawdzi się idealnie. Dzięki niej stworzysz danie, które jest nie tylko proste, ale również bardzo smaczne.
Alergeny w wątróbce cielęcej
Lista alergenów dla wątróbki cielęcej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na wątróbkę cielęcą
Wartości odżywcze wątróbki cielęcej
Wątróbka cielęca jest lepszym wyborem niż wieprzowa, jednak ze względu na najnowsze zalecenia powinna gościć w menu jak najrzadziej. Smażenie nie jest najzdrowszą metodą obróbki, dlatego na co dzień warto wybierać inną.
Energia i białka
(185g)
Węglowodany
(185g)
Tłuszcze
(185g)
Witaminy
(185g)
Składniki mineralne
(185g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.