Warzywa z woka
- Marchewka - 2 marchewki (90 g)
- Cukinia (200 g)
- Pieczarki (150 g)
- Cebula - 1 cebula (100 g)
- Papryczka chili czerwona świeża - 1 papryczka (20 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Sezam nasiona - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na warzywa z woka krok po kroku
Marchewkę zetrzyj na tarce na grubych oczkach, cukinię pokrój w półplasterki, cebulę i papryczkę chili pokrój w kostkę.
W woku rozgrzej olej i podsmaż cebulę z papryczką.
Następnie dodaj pieczarki i cukinię.
Smaż dalej.
Pod koniec dodaj marchew i przyprawy.
Dokładnie wymieszaj i smaż, aż warzywa będą miękkie.
Danie posyp ziarnami sezamu.
Więcej informacji na temat warzyw z woka
Pyszne warzywa z woka to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu posiłek, który idealnie sprawdzi się na obiad, kolację lub spotkanie rodzinne. Warzywa smażone po chińsku są bardzo dobre, dzięki składnikom, które dodawane są do nich. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Danie zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz je doprawić do smaku ulubionymi przyprawami, oczywiście wedle uznania. Składniki, z których składa się danie, posiadają wiele wartości odżywczych.
Jak zrobić warzywa z woka? Przygotowanie ich jest proste. Na początku należy marchewkę zetrzeć na tarce na grubych oczkach, cukinię pokroić w półplasterki, a cebulę i papryczkę chili pociąć w kostkę. W woku rozgrzewamy olej i podsmażamy na nim cebulę z papryczką. Następnie dodajemy cukinię i pieczarki i smażmy dalej. Pod koniec wsypujemy starą marchewkę i przyprawy. Dokładnie mieszamy i smażymy, aż warzywa będą miękkie. Danie przed podaniem warto posypać ziarnami sezamu, dla jeszcze lepszego smaku.
Przepis na warzywa z woka nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się między innymi z pieczarek, które posiadają wiele właściwości zdrowotnych. Są one składnikiem o niskiej wartości kalorycznej. Pieczarki to również doskonałe źródło błonnika pokarmowego, który odpowiada między innymi za obniżenie poziomu złego cholesterolu we krwi oraz normalizacje poziomu cukru we krwi. Ponadto pieczarki są bogactwem witamin z grupy B oraz C i D. Grzyby posiadają także składniki, które mają działanie antynowotworowe oraz chroniące DNA przed uszkodzeniami.
Smażone warzywa posiadają wiele właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu. Są łatwe i szybkie w przygotowaniu oraz dobre w smaku. Posiłki wegetariańskie w połączeniu z przyprawami nadają aromatu, który będzie roznosił się po całym domu. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony prosty przepis na pewno ułatwi Ci jego przygotowanie.
Alergeny w warzywach z woka
Lista alergenów dla warzyw z woka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
Wartości odżywcze warzyw z woka
Smażone warzywa z woka to prosty i zdrowy przepis, który idealnie sprawdzi się jako obiad.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.