Wafle z mlekiem skondensowanym
- Mleko skondensowane (zagęszczone) - 1 puszka (400 g)
- Masło - 1 kostka (250 g)
- Kakao 16% (proszek) - 2 łyżki (20 g)
- Wafle tortowe - 1 paczka (300 g)
Przepis na wafle z mlekiem skondensowanym krok po kroku
Mleko w puszce włóż do garnka i zalej wodą nad jego powierzchnię.
Gotuj mleko z wodą przez około 2 godziny, w razie potrzeby dolewaj wodę.
Odstaw mleko do ostygnięcia, w tym czasie ubij masło.
Dodaj mleko i delikatnie wymieszaj.
Na końcu wsyp kakao i przełóż wafle kremem.
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
3 bit bez pieczenia
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Tort lodowy
-
Ciasto z mlekiem skondensowanym
-
Tort napoleon
-
Tarta limonkowa
-
Krem z mleka skondensowanego
-
Ptasie mleczko z mleka skondensowanego i galaretki
-
Szybki sernik z mlekiem skondensowanym
-
Deser z mleka skondensowanego
-
Brownie bez cukru
-
Ciasto z mlekiem skondensowanym słodzonym bez pieczenia
-
Ciastka z mlekiem skondensowanym
-
Galaretkowiec z mlekiem skondensowanym
-
Sernik z mlekiem skondensowanym i herbatnikami
-
Ciasto z mleka skondensowanego i galaretek
-
Ciasteczka z płatków kukurydzianych i mleka skondensowanego
-
Ciasta z mlekiem skondensowanym
Więcej informacji na temat wafli z mlekiem skondensowanym
Nie ma osoby, która nie wie co to wafle z mlekiem skondensowanym. Był to prosty i łatwy przepis, aby zaspokoić głód na słodycze. Dzisiaj powrócę do dawnych lat i przedstawię mój przepis na wafle z mlekiem skondensowanym. Przygotujesz ją dosłownie z kilku składników, które zapewne masz w swoim domu, a jeśli nie bez problemu dostaniesz je w każdym, nawet małym sklepie.
Zaopatrz się w takie składniki jak: masło, mleko skondensowane, kakao i wafle.
Moje domowe wafle powstały na bazie cukru białego, zamiast niego możesz użyć cukier trzcinowy, nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej. Dodatkowo kakao, wybierając je, pamiętaj o sprawdzeniu składu, nie powinien on zawierać dużej ilości cukru.
Zatem, jak zrobić wafle z mlekiem skondensowanym? Poznaj mój prosty przepis.
W pierwszej kolejności mleko w puszce włóż do garnka i zalej wodą nad jego powierzchnię. Gotuj mleko z wodą przez około 2 godziny, w razie potrzeby dolewaj wodę. Następnie odstaw mleko do ostygnięcia, w tym czasie ubij masło. Dodaj mleko i delikatnie wymieszaj. Na końcu wsyp kakao i przełóż wafle kremem. Śmiało możesz przystąpić do przekładania wafli kremem, pamiętaj jednak, że masa szybko zastyga. Po chwili nasze pyszne wafle z mlekiem skondensowanym są dobre do spożycia. Przy wyborze wafli pamiętaj jednak, że większość z nich wykonane jest z mąki pszennej, naturalnie zawierająca gluten w swoim składzie. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis, który większość z nas jest w stanie przygotować z produktów, które ma w swoim domu. Będzie to najlepszy przepis na domowy deser z dawnych lat.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w waflach z mlekiem skondensowanym
Lista alergenów dla wafli z mlekiem skondensowanym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mleko skondensowane (zagęszczone)
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- wafle tortowe
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- wafle tortowe
Wartości odżywcze wafli z mlekiem skondensowanym
Masa sprawdzi się te do innych rodzajów ciasta.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.