Udziec z indyka pieczony z warzywami
- Mięso z piersi indyka bez skóry - udziec z indyka (1300 g)
- Cebula - 2 szt (200 g)
- Papryka żółta - 1 szt (230 g)
- Papryka czerwona - 1 szt (230 g)
- Seler naciowy - 4 łodygi (180 g)
- Oliwa z oliwek - 6 łyżek (90 ml)
Przepis na udziec z indyka pieczony z warzywami krok po kroku
Do miski wlej 4 łyżki oliwy, dodaj sól, pieprz, majeranek, słodką paprykę i czosnek. Całość dokładnie wymieszaj.
Indyka umyj i wetrzyj w niego przygotowaną marynatę. Całość zawiń w folię spożywczą i umieść w lodówce na 2 godziny.
Cebulę obierz. Wszystkie warzywa umyj i pokrój na mniejsze kawałki. Wyłóż je na dno naczynia żaroodpornego i polej 2 łyżkami oliwy. Posyp odrobiną soli i ziołami prowansalskimi.
Mięso ułóż na wierzchu warzyw. Całość piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 1 godzinę.
Więcej informacji na temat udźca z indyka pieczonego z warzywami
Udziec z indyka pieczony z warzywami to idealny pomysł na zdrowy, ale bardzo wykwintny obiad. Całość prezentuje się naprawdę wspaniale, a przy tym dostarcza sporo białka. To świetna opcja dla wszystkich osób, które szukają pomysłu na uroczyste danie, które przy okazji będzie również dietetyczne. Całość nie jest nudna i smakuje naprawdę dobrze. Idealnie komponuje się z ziemniakami czy kaszą.
Przepis na udziec z indyka pieczony z warzywami jest bardzo łatwy w przygotowaniu, dlatego świetnie sprawdzi się nawet dla początkujących kucharzy. To danie pełne smaku i aromatu, a przy tym wspaniale się prezentujące. Udziec jest mięsem niezwykle delikatnym, dlatego w przepisie jest naprawdę dobrze przyprawiony. Kompozycja słodkiej papryki mielonego czosnku i majeranku świetnie współgra z mięsem z indyka. Całość wzbogaca dodatek warzyw, które ze względu na długą obróbkę termiczną stają się niezwykle delikatne, miękkie i bardzo smaczne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić udziec z indyka pieczony z warzywami, który będzie naprawdę sycący, a przy tym smaczny i niezbyt pracochłonny, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest smaczna i dobrze doprawiona. Mięso wychodzi z tej receptury miękkie i aromatyczne, tak że rozpływa się w ustach.
Ten przepis świetnie sprawdzi się na obiad dla całej rodziny, zwłaszcza uroczysty, gdyż całość prezentuje się elegancko i wyśmienicie smakuje. To również dobry pomysł na wykwintną kolację. Całe danie najlepiej podawać z kluskami lub ziemniakami, dzięki temu wspaniale smakuje i pięknie wygląda.
Indyk jest nie tylko pyszny, ale również bardzo zdrowy. To mięso, które dostarcza dużo białka, a niezbyt wiele tłuszczów, szczególnie tych nasyconych. Dzięki temu może spokojnie często gościć w menu. Jest on również świetnym źródłem witamin z grupy B, a także tryptofanu, aminokwasu, który w organizmie ulega przemianie do serotoniny - hormonu szczęścia. Dlatego indyk będzie świetną opcją w menu, zwłaszcza osób dbających o układ nerwowy i mózg. Ten z przepisu jest niezwykle soczysty i stanowi dobry pomysł na przepyszny posiłek, który może gościć w menu codziennie i od święta.
Alergeny w udźcu z indyka pieczonym z warzywami
Lista alergenów dla udźca z indyka pieczonego z warzywami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze udźca z indyka pieczonego z warzywami
To zdrowe, pełne białka i witamin, danie.
Energia i białka
(371g)
Węglowodany
(371g)
Tłuszcze
(371g)
Witaminy
(371g)
Składniki mineralne
(371g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.