Udka z kaczki z jabłkami
- Udko kacze - 2 szt (280 g)
- Jabłko - 2 szt (360 g)
- Czosnek - 4 ząbki (20 g)
Przepis na udka z kaczki z jabłkami krok po kroku
Udka opłucz i delikatnie osusz. Natrzyj je solą, pieprzem, rozmarynem i tymiankiem. Ułóż je w naczyniu żaroodpornym razem z ząbkami czosnku.
Kaczkę piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 60 minut.
Jabłka wyszoruj i pokrój w spore cząstki.
Dodaj je do kaczki, posyp cynamonem i kontynuuj pieczenie przez 20 minut.
Więcej informacji na temat udek z kaczki z jabłkami
Udka z kaczki z jabłkami to pomysł na naprawdę pyszny i wykwintny obiad dla całej rodziny. Świetnie sprawdzi się na święta, ze względu na wspaniały smak i elegancką prezentację. Można podawać je również z konfiturą z żurawiny. Świetnie komponują się z ziemniakami z wody i kluskami. To idealna opcja dla wszystkich, którzy kochają tradycyjne potrawy.
Przepis na udka z kaczki z jabłkami jest niezwykle prosty, całość nie zabiera zbyt dużo czasu czy energii, a efekt końcowy pozytywnie zaskakuje każdego, kto spróbuje tego dania. Świetnie poradzą sobie z nim nawet osoby początkujące, gdyż receptura jest rozpisana krok po kroku i nie jest zbyt skomplikowana. W tej wersji kaczki nie trzeba marynować, gdyż nie musi być bardzo aromatyczna. Delikatny smak lepiej komponuje się z pieczonymi jabłkami, które pod wpływem temperatury karmelizują się i stają się jeszcze słodsze i pyszniejsze. Kaczka to mięso, które wspaniale smakuje właśnie na słodko. To dlatego, że jest bardzo łagodna. Można całość jeszcze bardziej osłodzić dodając do mięsa konfitury z żurawiny lub śliwek.
Zwykle w przepisach udka są faszerowane jabłkami, jednak w tej wersji naciera się je tylko przyprawami i piecze się cząstkami jabłek. Jabłka najlepiej dodawać pod koniec pieczenia, by nie spiekły się za bardzo. Dzięki temu mają wspaniały smak i idealną konsystencję.
Udka pieczone z jabłkami są naprawdę pyszne i przez wielu uważane za jeden z najlepszych pomysłów na przygotowanie kaczki. Dzięki temu całość jest dość łagodna, ale również lekko słodkawa. Mięso doprawione jest tylko odrobiną ziół, dzięki czemu nie ma zbyt dominującego aromatu, który przytłoczyłby smak jabłek. Te udka są tak dobre, że znikają z talerzy w ekspresowym tempie. Najlepiej od razu przygotować większą porcję, jednak warto pamiętać, że to danie najlepiej smakuje świeże, po odgrzaniu już nie jest tak aromatyczne.
Ten sprawdzony przepis na udka z kaczki z jabłkami z piekarnika idealnie sprawdzi się na obiad, zwłaszcza wykwintny. Całość jest naprawdę nieskomplikowana, a efekt zaskakuje wspaniałym smakiem, który skradnie serca każdego smakosza.
Alergeny w udkach z kaczki z jabłkami
Lista alergenów dla udek z kaczki z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na udka z kaczki z jabłkami
Wartości odżywcze udek z kaczki z jabłkami
To zdrowa opcja, jednak mięso kaczki zawiera sporo tłuszczu, dlatego lepiej, by nie gościło w menu zbyt często.
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.