Udka na kapuście kiszonej
- Udko kurczaka ze skórą - 2 sztuki (400 g)
- Kapusta kiszona (250 g)
- Marchewka - 1 sztuka (50 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Przecier pomidorowy bez soli - 1 łyżka (15 g)
Przepis na udka na kapuście kiszonej krok po kroku
Udka z kurczaka włóż do miski, dodaj oliwę, przyprawy i wymieszaj. Odstaw do lodówki najlepiej na co najmniej godzinę.
Naczynie żaroodporne natłuść oliwą lub masłem.
Kapustę odciśnij z nadmiaru zalewy, poszatkuj.
Marchew obierz, zetrzyj na tarce na drobnych oczkach i wymieszaj z kapustą. Ułóż w naczyniu żaroodpornym.
Dodaj przecier pomidorowy o 2-3 łyżki wody. Wymieszaj.
Na warzywach ułóż mięso.
Przykryj folią aluminiową i piecz ok. godziny w 220 st. C.
Po tym czasie zdejmij folię i dopiekaj jeszcze ok. 20-25 minut.
Więcej informacji na temat udek na kapuście kiszonej
Udka na kapuście kiszonej to świetny pomysł na pyszne danie, które będzie dobre na wiele okazji. Świetnie sprawdzi się na rodziny, weekendowy obiad, a także różnego rodzaju uroczystości, jak święta, spotkania imieninowe, czy urodzinowe. Są bardzo smaczne i proste w przygotowaniu. Przepis na udka na kapuście kiszonej to przepis, z którym bez problemu poradzi sobie każdy, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Aby go przygotować potrzebujesz zaledwie kilku składników. Są to udka z kurczaka, kapusta kiszona, marchew, oliwa, przyprawy i odrobina przecieru pomidorowego. Z tych kilku składników powstanie smaczne danie na obiad lub obiadokolację, które oprócz tego, że rewelacyjnie smakuje, jest również bardzo zdrowe. Jak zrobić dobre udka na kapuście kiszonej? Sam proces przygotowania zajmie Ci maksymalnie kilka minut, pamiętaj jednak, że mięso potrzebuje czasu, aby się zamarynować i upiec. Dlatego nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Udka obtoczone w oliwie i przyprawach warto odstawić do lodówki nawet na całą noc, a piec powinny się ok. 1,5 godziny, a nawet dłużej. Zaplanuj sobie więc przygotowanie tego posiłku odpowiednio wcześnie. Twoje zadania polegają jednak wyłącznie na poszatkowaniu kapusty i wymieszaniu jej z tartą marchewką i przecierem oraz ułożeniu na niej zamarynowanych udek. Reszta to już pieczenie, podczas którego Ty możesz zająć się innymi czynnościami, czy przygotowywaniem dodatków. Udka na kapuście kiszonej świetnie smakują zarówno z ziemniakami, jak i ryżem czy kaszą. Warto dodać surówkę ze świeżych warzyw lub warzywa gotowane na parze. Jeśli szukasz najlepszego przepisu na udka na kapuście kiszonej, koniecznie czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak zrobić je krok po kroku w prosty sposób. Ten przepis na pewno pozostanie w Twojej kuchni na długo i posmakuje całej rodzinie. To świetny pomysł na zdrowy, wartościowy, niskokaloryczny, ale sycący obiad, który sprawdzi się niemal dla każdego.
Alergeny w udkach na kapuście kiszonej
Lista alergenów dla udek na kapuście kiszonej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do kurczaka
W przepisie na udka na kapuście kiszonej nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- przyprawa kurczak złocisty
Wartości odżywcze udek na kapuście kiszonej
Jeśli ograniczasz kalorie, udka zjedz bez skóry.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.