Tymbaliki z pstrąga
- Pstrąg filet (1500 g)
- Marchewka (90 g)
- Pietruszka (80 g)
- Seler korzeniowy (80 g)
- Żelatyna (60 g)
Przepis na tymbaliki z pstrąga krok po kroku
Rybę oczyść i pokrój na mniejsze kawałki.
Do dużego garnka wlej 1,5 l wody, dodaj pokrojone i obrane marchewki, pietruszkę i seler. Wrzuć liść laurowy i ziele angielskie. Dodaj sól, pieprz i gotuj całość przez 25 minut.
Rybę dodaj do wywaru i gotuj przez kolejne 20 minut. Po tym czasie rybę wyłóż na osobny talerzyk i odcedź warzywa. Pokrój je w kostkę i odłóż na bok.
W 50 ml wrzątku rozpuść żelatynę i dodaj ją do wywaru. Całość pogotuj jeszcze chwilę i odstaw do ostygnięcia.
Do małych naczyń włóż pokrojone warzywa, dodaj rybę i przypraw solą i pieprzem. Zalej je wywarem.
Całość ostudź w lodówce.
Więcej informacji na temat tymbalików z pstrąga
Tymbaliki z pstrąga to drobne galaretki, które pięknie się prezentują, a jeszcze lepiej smakują. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza na imprezy. To przepyszne danie. Choć zwykle robi się to danie tylko na święta, warto przygotować je również na co dzień. Całość nie jest zbyt skomplikowana, a smakuje obłędnie. Pstrąg gotowany w warzywnym wywarze, następnie zamknięty w galarecie, to pomysł idealny na danie zdrowe, a wciąż smakujące fantastycznie.
Przepis na tymbaliki z pstrąga to doskonały pomysł na najlepsze przekąski z ryby. Ryba ta ma w sobie taki potencjał, że powinna się pojawiać w menu znacznie częściej. Dostarcza bowiem bardzo dużo białka, a niezbyt wiele kalorii. Jest również świetnym źródłem wartościowych kwasów tłuszczowych, które pozytywnie wpływają na układ krwionośny, a także nerwowy. Dodatkowo pstrąg pozwala dostarczyć witaminy D czy cynku, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania odporności. Ta ryba jest naprawdę zdrowa, dlatego powinna gościć na talerzu znacznie częściej niż raz do roku. To danie jest świetnym sposobem, by włączyć ją do swojej diety w sposób łatwy i naprawdę smaczny. To pyszne danie pełne smaku. Zawdzięcza to głównie wspaniałemu wywarowi, z którego powstaje galareta. Im więcej warzyw w nim gości tym lepiej. W tym przypadku zostały użyte marchewki, pietruszka i seler. Warzywa można wyłowić i użyć do sałatki lub pokroić je w kostkę i włączyć do dania. Pięknie się prezentują, podkręcają smak i sprawiają, że całość jest jeszcze bardziej zdrowa.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tymbaliki z pstrąga, by były smaczne, a przy okazji dobre dla zdrowia, to ten prosty przepis będzie doskonałą opcją. Galaretki z tego przepisu są tak pyszne, że ciężko przejść obok nich obojętnie. Będą super opcją na imprezę, gdyż są niezwykle poręczne, a przy tym bardzo dekoracyjne. W dodatku wszystkie składniki znajdziesz w swoim domu. Pstrąg w galarecie smakuje obłędnie. Całość jest tak smaczna, że nie potrzebuje żadnych dodatków, ale można rybę podawać z pieczywem, dzięki czemu będzie bardziej sycąca. To najlepszy i sprawdzony przepis na rybę w galarecie, która zawsze się udaje.
Alergeny w tymbalikach z pstrąga
Lista alergenów dla tymbalików z pstrąga przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pstrąg filet
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze tymbalików z pstrąga
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(302g)
Węglowodany
(302g)
Tłuszcze
(302g)
Witaminy
(302g)
Składniki mineralne
(302g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.