Tymbaliki z kurczaka
- Piersi kurczaka bez skóry (600 g)
- Marchewka - 2 duże sztuki (300 g)
- Kukurydza konserwowa (250 g)
- Groszek konserwowy (250 g)
- Żelatyna (30 g)
- Bulion drobiowy - 12 szklanek (3000 g)
Przepis na tymbaliki z kurczaka krok po kroku
Pierś z kurczaka pokrój w paski.
Umieść w garnku, wlej bulion drobiowy.
Gotuj przez 10 minut na wolnym ogniu.
Pierś wyjmij z bulionu.
Zdejmij z ognia i dodaj żelatynę, wymieszaj dokładnie.
Wlej do bulionu także ocet i dopraw solą.
Obierz marchew i pokrój w kostkę.
Ugotuj w osolonej wodzie.
Odcedź marchew i umieść na talerzu.
W małych salaterkach umieść pierś z kurczaka pokrojoną na kawałki.
Dodaj groszek, kukurydzę oraz marchewkę.
Wlej bulion i schłodź w lodówce przez 4-5 godzin.
Więcej informacji na temat tymbaliki z kurczaka
Tymbaliki z kurczaka to bardzo dobry pomysł na pyszną przekąskę. Galareta z kurczaka jest doskonała na kolację lub jako przekąska podczas spotkania ze znajomymi. Galaretę przygotować można z dodatkiem żelatyny lub ugotować wywar na udkach. Przepis na tymbaliki jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: pierś z kurczaka, marchewka, kukurydza, groszek konserwowy, ocet spirytusowy, żelatyna, bulion drobiowy, sól.
Jak zrobić tymbaliki z kurczaka? Pierś z kurczaka pokrój w paski. Umieść w garnku, wlej bulion drobiowy. Gotuj przez 10 minut na wolnym ogniu. Pierś wyjmij z bulionu. Zdejmij z ognia i dodaj żelatynę, wymieszaj dokładnie. Wlej do bulionu także ocet i dopraw solą. Obierz marchew i pokrój w kostkę. Ugotuj w osolonej wodzie. Odcedź marchew i umieść na talerzu. W małych salaterkach umieść pierś z kurczaka pokrojoną na kawałki. Dodaj groszek, kukurydzę oraz marchewkę. Wlej bulion i schłodź w lodówce przez 4-5 godzin.
Pierś z kurczaka jest mięsem prawie całkowicie pozbawionym tłuszczu. Zawiera jednak bardzo dużo łatwo przyswajalnego białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Mięso z piersi kurczaka zawiera fosfor i potas oraz witaminy A, C i E. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej mineralizacji kości. Odpowiada także za pracę układu nerwowego, a jego brak powoduje złe samopoczucie i bóle głowy. Pamiętaj, aby kupować tylko drób hodowany bez dodatku antybiotyków. Mięso bez jego dodatków jest zdrowsze, rośnie wolniej prawie o połowę. Ma także korzystniejszy wpływ na nasz organizm.
Podsumowując drobiowe mięso w galarecie sprawdzi się idealnie jako przekąska. Pyszne galarety podać można na śniadanie i kolację dla całej rodziny. Smaczne mięso z kurczaka jest bardzo delikatne i zawiera niedużą ilość kalorii. Najlepsze galarety to te przygotowane na świeżo. Tymbaliki są dobre do spożycia dopiero po schłodzeniu w lodówce. Weź to pod uwagę, przygotowując je na imprezę ze znajomymi.
Alergeny w tymbaliki z kurczaka
Lista alergenów dla tymbaliki z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze tymbaliki z kurczaka
Tymbaliki z kurczaka to wspaniałe źródło pełnowartościowego białka pochodzenia zwierzęcego. Galareta z kurczaka jest niskokaloryczna i świetnie sprawdzi się dla osób na diecie redukcyjnej. Galareta ma niski indeks glikemiczny.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Witaminy
(440g)
Składniki mineralne
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.