Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
duża miska

Przepis na twarożek do naleśników krok po kroku

Twaróg wymieszaj z serkiem homogenizowanym.

Dodaj cukier i ekstrakt waniliowy. Dokładnie wymieszaj.

Dodaj rodzynki i zamieszaj.

Twarożek do naleśników podany w rulonikach na desce.
Twarożek do naleśników - cechy przepisu
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - twarożek do naleśników

W skrócie
Kalorii w porcji
543 kcal
Wielkość
jednej porcji
372 g
Indeks glikemiczny
65

Wartości odżywcze twarożku do naleśników

na 100g gotowej potrawy

To zdrowa opcja, warto połączyć ją ze świeżymi owocami.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(372g)
Energia (kcal)
146.01
543.16
Białko (g)
8.89
33.06

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(372g)
Węglowodany (g)
18.72
69.65
Węglowodany przyswajalne (g)
17.81
66.25
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.91
3.40
Brak danych dla: serek homogenizowany.
czytaj dalej

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(372g)
Tłuszcz (g)
4.41
16.39
Tłuszcze nasycone (g)
3.48
12.95
Tłuszcze nienasycone (g)
0.92
3.44

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(372g)
Sód (mg)
220.94
821.90
Szacunkowy indeks glikemiczny twarożku do naleśników 65
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w twarożku do naleśników

Lista alergenów dla twarożku do naleśników przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • twaróg sernikowy
    • Serek homogenizowany

Więcej informacji na temat twarożku do naleśników

Twarożek do naleśników to nie tylko smaczny, ale również bardzo zdrowy dodatek do naleśników. Można go przygotować w kilka chwil z kilku prostych składników. Naleśniki to jeden z ulubionych wyborów na obiad. Są delikatne i biszkoptowe. Naleśniki to jednak nie tylko ciasto. To również odpowiedni farsz. Bez niego stanowią po prostu miłe placki bez wyrazu. Farsz w naleśnikach może być zarówno słony, jak i słodki. Wszystko zależy od naszego upodobania. W słodkich farszach idealnie sprawdzają się owoce, orzechy, ale także ser. Biały ser jest uniwersalny. Idealnie łączy się on z owocami, przyprawami, takimi jak cynamon, czy z czekoladą. Warto to wykorzystać właśnie w domowych naleśnikach.

Przepis na twarożek do naleśników to doskonały sposób na ciekawe nadzienie do naleśników i nie tylko. Możesz wykorzystywać go również jako dodatek do gofrów, czy placuszków. Nie wiesz, jak zrobić twarożek dla dzieci? Koniecznie wypróbuj tej receptury. Twaróg kojarzy się z sernikiem, jednak genialnie sprawdza się również w naleśnikach. Zwłaszcza tych na słodko. Jaki jest najlepszy biały ser do naleśników? Idealnie sprawdza się twaróg sernikowy. Zwykły twaróg nie będzie zbyt dobry. Choć jest pyszny, to jednak należy go wcześniej zmielić. Ser musi mieć bowiem odpowiednią strukturę. Możesz oczywiście skorzystać również z serków kremowych, a także z mascarpone. Domowy serek do naleśników wspaniale z nich wychodzi.

Jeśli zastanawiasz się jak przygotować smaczny twarożek na słodko, który będzie również dobry dla początkujących, to ten prosty przepis stanowi najlepszy wybór. Powstaje z niego pyszny farsz, który nie ma sobie równych. Ser do naleśników to doskonały dodatek do naleśników na słodko. Jest niezwykle gęsty, kremowy i bardzo słodki. Przygotujesz go dosłownie w kilka minut. Naleśniki to wspaniała opcja na pyszny deser, ale także ciekawy obiad. Do ich przygotowania wystarczy tylko kilka chwil. Naleśniki jednak zwykle podaje się z jakimś dodatkiem. Idealnie sprawdzają się nie tylko te wytrawne, ale również słodkie. Naleśniki można podać z przeróżnymi farszami. Zarówno z mięsem, jak i bez. Ciężko też znaleźć osobę, która za nimi nie przepada. To danie uniwersalne - sprawdzi się na każdą porę, nawet jeśli nie mamy zbyt dużo czasu. Do najpopularniejszych należą te z owocami, dżemem, czekoladą, mięsnym farszem, ale również z serem.

Szacunkowy koszt przygotowania twarożku do naleśników

Koszt składników
25.55
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Twaróg sernikowy
250 g
14.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
3.50
Za 250 g
Serek homogenizowany
50 g
2.80
Za 150.0 g
Liczba opakowań 1
0.93
Za 50 g
Cukier puder
20 g
2.00
Za 400.0 g
Liczba opakowań 1
0.10
Za 20 g
Ekstrakt waniliowy
2 ml
1.75
Za 9.0 ml
Liczba opakowań 1
0.39
Za 2 ml
Rodzynki
50 g
5.00
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
1.25
Za 50 g
Koszt składników
25.55
Jak oceniasz przepis na twarożek do naleśników
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 90.8% osób