Twaróg z rzodkiewką
- Ser twarogowy półtłusty - kostka (250 g)
- Rzodkiewka - 5 sztuk (75 g)
- Szczypiorek - 1 łyżka (5 g)
- Śmietana 12% - 2 łyżki (38 g)
Przepis na twaróg z rzodkiewką krok po kroku
Twaróg przełóż do miski.
Dodaj śmietanę do twarogów oraz sporą szczyptę soli i pieprzu.
Dokładnie połącz twaróg ze śmietaną, za pomocą widelca, na gładką masę.
Rzodkiewkę pokrój w kostkę, szczypiorek posiekaj i dodaj do twarogu. Dokładnie wymieszaj.
-
Jajecznica
-
Pasta jajeczna
-
Pasta z awokado
-
Owsianka
-
Placuszki twarogowe
-
Filet z kurczaka
-
Placki jogurtowe
-
Jajko sadzone
-
Pasztet z królika
-
Owsianka na mleku
-
Jajecznica z kurkami
-
Ceviche
-
Omlet z warzywami
-
Placki z kaszy mannej
-
Pancakes bananowe
-
Zupa mleczna
-
Jajka po wiedeńsku
-
Pasta z ciecierzycy
-
Dietetyczne śniadania
Więcej informacji na temat twarogu z rzodkiewką
Twaróg z rzodkiewką to jedna z najpopularniejszych propozycji przygotowania sera twarogowego białego w wersji słonej. Twarożek świetnie sprawdzi się jako zdrowa pasta kanapkowa na śniadanie lub kolację.
Twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką to popularna i pyszna propozycja śniadaniowa. Najczęściej podawany na śniadanie, w formie kanapki lub dodatku do dania. Twarożek ze śmietaną jest nie tylko prostą, szybką i pyszną pastą, ale także bardzo zdrową. Ser biały to źródło pełnowartościowego białka zawiera wiele aminokwasów egzogennych, czyli takich, których nasz organizm nie potrafi sam wytworzyć. Ser twarogowy to źródło magnezu, wapnia, fosforu, potasu, żelaza i cynku. Jest także źródłem witamin z gruby B, witaminy D, witaminy A, oraz witaminy E. Dzięki zawartości witaminy D, wapń jest lepiej przyswajalny. Spożywanie nabiału pomaga w spalaniu tłuszczu trzewnego, który jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Dobry ser biały jest źródłem bakterii kwasu mlekowego, które mają działanie probiotyczne i są korzystne dla naszego zdrowia. Rzodkiewka jest niskokalorycznym warzywem o wielu właściwościach zdrowotnych. Rzodkiewka jest bardzo dobrym źródłem witaminy C, witaminy B6, kwasu foliowego, a także manganu, potasu i wapnia. Rzodkiewki są źródłem błonnika, który reguluje pracę układu trawiennego, pomaga obniżyć poziom cholesterolu i glukozy we krwi oraz utrzymuje sytość. Dzięki zawartości potasu pomaga obniżać ciśnienie krwi. Pozostałe substancje zawarte w rzodkiewkę wpływają na silną detoksykację organizmu poprzez pozytywny wpływ na pracę wątroby. Antocyjany zawarte w rzodkiewce wpływają na obniżenie ryzyka rozwoju nowotworu nerek, okrężnicy, jelit, żołądka i jamy ustnej. Rzodkiewka ma silne właściwości moczopędne, dzięki czemu pomaga osobom chorującym na artretyzm, inaczej nazywany dną moczanową. Zarówno rzodkiewka, jak i ser twarogowy posiadają niski indeks glikemiczny, dlatego mogą być spożywane przez osoby chorujące na cukrzycę czy insulinooporność.
Przepis na twarożek z rzodkiewką jest bardzo łatwy i szybki w przygotowaniu. Idealnie sprawdzi się na szybki posiłek. Jak zrobić twarożek z rzodkiewką dowiesz się z dokładnego przepisu, gdzie każdy etap przygotowania jest szczegółowo wyjaśniony.
Alergeny w twarogu z rzodkiewką
Lista alergenów dla twarogu z rzodkiewką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
- Śmietana 12%
Wartości odżywcze twarogu z rzodkiewką
Twaróg z rzodkiewką to pyszna i zdrowa propozycja na pastę kanapkową.
Energia i białka
(92g)
Węglowodany
(92g)
Tłuszcze
(92g)
Witaminy
(92g)
Składniki mineralne
(92g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.