Truskawki w syropie
- Truskawki (2000 g)
- Cukier (1000 g)
Przepis na truskawki w syropie krok po kroku
Truskawki umyj, pozbaw szypułek i włóż do słoiczków - do pełna. Dwie szklanki wody zagotuj i rozpuść w niej cukier.
Gorącym syropem zalej truskawki, natychmiast zakręć wyparzonymi nakrętkami.
Pasteryzuj 10 minut. Słoiki wyjmij, odwróć do góry nogami i pozostaw do wystygnięcia.
Więcej informacji na temat truskawek w syropie
Truskawki w syropie to jeden z tych przepisów, który naprawdę zachwyca wszystkich, którzy tylko go spróbują. Jest niezwykle smaczny, a przy okazji naprawdę ciekawy.
Przepis na truskawki w syropie to doskonała opcja na smaczne przetwory do słoików na zimę. Może się wydawać, że wsadzanie truskawek w słoik nie jest czymś potrzebnym. Jednak jest zupełnie inaczej. Sezon na truskawki trwa bardzo krótko, dlatego, jeśli chcesz się cieszyć ich smakiem również zimą, warto latem zadbać o przedłużenie ich świeżości. Można to zrobić na wiele sposobów, jednak truskawki w syropie są po prostu niezwykle smaczne. Idealnie sprawdzają się do ciast, deserów, a nawet kompotu. Można dodawać je do naleśników, czy podawać z placuszkami. Dzięki ich uniwersalnemu smakowi sprawdzają się w kuchni idealnie. Dodatkowo smakują każdemu! To dlatego, że są niezwykle słodkie. Jeśli kochasz truskawki lub masz ich naprawdę sporo i nie wiesz, co z nimi zrobić, koniecznie sięgnij po ten przepis. By go przygotować nie musisz mieć dużego doświadczenia. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić truskawki w syropie, by były pyszne i dobre nawet dla początkujących kucharzy, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Wiele osób może zastanawiać się jednak o jaki syrop chodzi. W tym wypadku o syrop cukrowy. Robi się go niezwykle prosto, gotując wodę i rozpuszczając w niej cukier. Dzięki temu całość jest smaczniejsza. Niezwykle ważne są jednak odpowiednie proporcje. Tylko wtedy truskawki będą najlepsze. Truskawki to owoce o niezwykle słodkim smaku i małej trwałości. Dlatego dobrze ją przedłużyć. Dodatkowo są też bardzo zdrowe. Truskawki poprawiają apetyt, gaszą pragnienie, leczą ból gardła i chrypkę. Korzystnie na pracę mózgu oddziałują zawarte w owocach antyoksydanty, potas (polepsza koncentrację), a także mangan. Przynoszą ulgę w zaburzeniach układu moczowego i polepszają trawienie. Truskawki są owocami bogatymi w witaminę E, potas, kwas foliowy i błonnik. Zawierają witaminę A, która wzmacnia wzrok, witaminę C posiadającą działanie przeciwnowotworowe
Alergeny w truskawkach w syropie
Lista alergenów dla truskawek w syropie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na truskawki w syropie
Wartości odżywcze truskawek w syropie
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(375g)
Węglowodany
(375g)
Tłuszcze
(375g)
Witaminy
(375g)
Składniki mineralne
(375g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.