Tortilla z parówką
- Tortilla pełnoziarnista - 2 sztuki (40 g)
- Jogurt naturalny - 1 opakowanie (180 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (20 g)
- Cebula czerwona - 1 sztuk (100 g)
- Parówki - 4 sztuki (80 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (120 g)
- Pomidor - 2 sztuki (240 g)
- Ogórek - 1 sztuka (100 g)
- Ser Mozzarella - 1 kula (200 g)
Przepis na tortillę z parówką krok po kroku
Wszystkie warzywa obierz ze skóry i pokrój w kostkę.
Jogurt naturalny wymieszaj z czosnkiem przeciśniętym przez praskę.
Przygotowanym sosem posmaruj tortille.
Ułóż warzywa i pokrojone na mniejsze kawałki parówki.
Całość posyp serem startym, zawiń i zapiecz w piecu przez 10 minut w 180 stopniach.
Więcej informacji na temat tortilli z parówką
Tortilla z parówką to szybka i pyszna przekąska lub pomysł na lunch.
W moim przepisie główną rolę spełniają parówki w towarzystwie warzyw, pamiętaj jednak aby wybierać te o dobrym składzie. Skąd wiedzieć czy dane parówki będą dobre? Spójrz na etykietę będzie tam tabela ze składem, im krótszy skład danego produktu tym lepiej, zwróć uwagę co jest na pierwszych pozycjach. Powinno to być mięso a nie mięso oddzielone mechanicznie, na wysokiej pozycji nie powinna znaleźć się także sól.
Placek tortilli warto posmarować serkiem, jogurtem lub domowym sosem. W moim przepisie zdecydowałam się na domowy sos czosnkowy. Wystarczy, że wymieszasz jogurt naturalny z czosnkiem przeciśniętym przez praskę i odrobiną soku z cytryny. Tak przygotowanym sosem posmaruj tortillę i ułóż wszystkie składniki. Postaw na sporą porcję warzyw, warto dodawać takie warzywa jak cebula i czosnek do wielu dań obojętnie czy są one na ciepło czy na zimno. Warzywa te mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe co pozwoli zachować nam odporność, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym. Pozostałe warzywa to Twój wybór, śmiało możesz zdecydować co znajdzie się w środku. Nie zapominaj o parówkach, możesz dodać je w całości lub pokroić na mniejsze kawałki.
Warto zapamiętać przepis na tortille z parówką, ponieważ świetnie sprawdzą się także jako dobra przekąska na sylwestra.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w tortille, a jako farsz może posłużyć wszystko.
Podawaj na kolację, ten prosty przepis sprawdzi się także jako szybka i łatwa przekąskę na imprezę, pokochają je nie tylko dorośli ale też dzieci. Przygotuj także swój domowy dip, z którym podasz tortille może to być guacamole z awokado, sokiem z cytryny i świeżo posiekaną kolendry i pestkami słonecznika lub domowy sos czosnkowy z jogurtu naturalnego/ greckiego, który posłuży Ci także do posmarowania tortilli lub ketchup z kabaczka, na który przepis znajdziesz także w innych moich propozycjach.
Dokładny opis jak zrobić tortillę z parówką opisałam nieco niżej, przeczytaj i śmiało skorzystaj. Smacznego!
Alergeny w tortilli z parówką
Lista alergenów dla tortilli z parówką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze tortilli z parówką
Wybieraj parówki o dobrym składzie, ważne aby był on w miarę krótki, a na pierwszym miejscu zawierał mięso.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.