Tortilla z kurczakiem i warzywami
- Tortilla pełnoziarnista - 2 placki (100 g)
- Piersi kurczaka bez skóry - 1 filet (100 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 mała puszka (80 g)
- Marchewka - 1 sztuka (40 g)
- Rukola - 1 garść (30 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na tortillę z kurczakiem i warzywami krok po kroku
Kurczaka pokrój w kostkę, obtocz w przyprawach i oliwie i smaż na dobrze nagrzanej patelni.
Na plackach tortilli ułóż rukolę, pokrojoną w paski marchew i paprykę, dodaj kukurydzę i usmażonego kurczaka.
Zawiń. Podawaj po podpieczeniu w piekarniku lub na zimno.
Więcej informacji na temat tortilli z kurczakiem i warzywami
Tortilla z kurczakiem i warzywami to fantastyczny pomysł na lekką kolację, podwieczorek, czy na obiad. Sprawdzi się również na śniadanie, jeśli preferujesz je w wersji wytrawnej. Tortilla z kurczakiem i warzywami to również super danie na wynos, z łatwością zapakujesz ją do lunchboxa i zabierzesz ze sobą do pracy, czy dasz dzieciom do szkoły. Z powodzeniem możesz przygotować ją również na imprezę, kiedy zapraszasz rodzinę lub przyjaciół. Kolejną zaletą jest to, że tortilla z warzywami i kurczakiem świetnie smakuje i jest pyszna zarówno na ciepło, jak i na zimno, więc śmiało możesz podawać ją w obu wariantach. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tortillę z kurczakiem i warzywami jesteś w odpowiednim miejscu, nasz przepis będzie dla Ciebie idealną wskazówką i inspiracją.
Przepis na tortille z kurczakiem i warzywami jest naprawdę szybki i prosty, zwłaszcza jeśli do jej przygotowania wykorzystasz gotową tortillę. Na szczęście obecnie w sklepach możemy znaleźć wiele takich produktów z dobrym składem, postaraj się więc znaleźć taką z mąką pełnoziarnistą lub razową, bez dodatku cukru, czy syropu glukozowo-fruktozowego. Oczywiście tortille możesz przygotować też samodzielnie — potrzebne do tego będą Ci wyłącznie mąka, woda oraz odrobina oliwy, jednak aby tortilla była dobra wymagane jest trochę wprawy.
Kurczaka do tortilli możesz przygotować na wiele sposobów modyfikując przyprawy, którymi go doprawisz. Jeśli preferujesz ostrzejsze smaki dodaj chilli lub ostrą mieloną paprykę, jeśli zaś wolisz łagodniejsze, ziołowe smaki wykorzystaj np. bazylię, oregano, czy zioła prowansalskie. W kwestii warzyw panuje pełna dowolność, tortillę z warzywami i kurczakiem możesz potraktować jako tak zwany sprzątacz lodówki i dodać do niej te produkty, które akurat zalegają Ci w lodówce. Świetnie sprawdza się sałata, rukola lub szpinak, pomidorki koktajlowe, czerwona papryka, czerwona cebula, fasola czerwona z puszki, kukurydza, marchew, a także awokado.
Tortillę z warzywami i kurczakiem możesz podawać z hummusem, sosem jogurtowo ziołowym, czy domowym guacamole.
Alergeny w tortilli z kurczakiem i warzywami
Lista alergenów dla tortilli z kurczakiem i warzywami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
Wartości odżywcze tortilli z kurczakiem i warzywami
Najlepiej wybrać tortillę pełnoziarnistą i bez dodatku cukru, aby miała jak najniższy indeks glikemiczny.
Energia i białka
(600g)
Węglowodany
(600g)
Tłuszcze
(600g)
Witaminy
(600g)
Składniki mineralne
(600g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.