Tortilla bezglutenowa
- Mąka kukurydziana (300 g)
- Woda gazowana (220 ml)
Przepis na tortille bezglutenowa krok po kroku
Do miski wsyp mąkę i dodaj wodę.
Dopraw odrobiną soli.
Całość dokładnie wymieszaj ręką.
Wyrobione ciasto podziel na mniejsze kawałki, a każdy rozwałkuj na okrągło.
Każdy z placków smaż na dobrze rozgrzanej patelni bez tłuszczu.
Więcej informacji na temat tortilli bezglutenowa
Tortilla bezglutenowa to wspaniała opcja dla wszystkich osób, które są zmuszone do wyeliminowania tego składnika z diety. Wystarczy tylko kilka chwil, by przygotować je własnoręcznie w domu, a są znacznie smaczniejsze i zdrowsze niż gotowe wersje ze sklepu. Mają piękny żółty kolor i świetnie zastąpią te z mąki pszennej w każdej potrawie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bezglutenową tortillę, by była naprawdę pyszna, a przy tym niezbyt skomplikowana, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Jest świetną opcją do wypróbowania na co dzień. W Internecie pełno jest przepisów na tortillę, jednak w większości są one bardzo skomplikowane i wymagają zmieszaniu wielu rodzajów mąk. Przez co ich wykonanie jest kłopotliwe i dość drogie. Jednak wcale nie musi tak być. Ten przepis bazuje na 3 składników, które można spokojnie znaleźć w większych sklepach. Jego zrobienie jest niezwykle proste i zajmuje tylko kilka minut.
Ten przepis na tortillę bezglutenową jest nieco udoskonalonym i odświeżonym tradycyjnym meksykańskim przepisem. To właśnie tam niezwykle popularne są placki z mąki kukurydzianej. Kukurydza jest naturalnie bezglutenowa, dlatego jej użycie w diecie bezglutenowej jest niezwykle korzystne i jak najbardziej dozwolone. Dzięki temu, że jest to tradycyjny przepis zawsze się udaje i doskonale smakuje. Będzie dobrym pomysłem dla wszystkich początkujących, gdyż cały proces przygotowania jest bardzo nieskomplikowany i zajmuje tylko kilka minut. To dobra opcja również dla osób, które mogą jeść zboża glutenowe, ale szukają ciekawej alternatywy dla tradycyjnych pszennych placków.
Wersja bez glutenu jest niezbędna zwłaszcza dla osób z celiakią, ale również dla tych, którzy maja na te białka alergię lub nietolerancję. Choć placki nie mają glutenu, nie rozpadają się i nie kruszą się. Na pewno docenią to wszyscy, którzy choć raz próbowali wykonać coś z mąk bezglutenowych, które ciężko jest okiełznać i stworzyć na ich bazie coś trwałego.
Placki do tortilli bezglutenowe będą idealną podstawą, żeby stworzyć pyszne wrapy, które sprawdzą się świetnie na śniadanie, kolację czy lunch. Wystarczy dodać do nich tylko ulubione dodatki. Całość robi się z mąki kukurydzianej, która ma wspaniały, lekko słodki smak.
Alergeny w tortilli bezglutenowa
Lista alergenów dla tortilli bezglutenowa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na tortille bezglutenowa
Wartości odżywcze tortilli bezglutenowa
To dobra opcja dla osób z alergią i nietolerancją glutenu.
Energia i białka
(86g)
Węglowodany
(86g)
Tłuszcze
(86g)
Witaminy
(86g)
Składniki mineralne
(86g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.