Tort sernikowy
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Jajko (8 szt.)
- Twaróg sernikowy (500 g)
- Mascarpone - 2 małe opakowania (500 g)
- Śmietanka kremowa 30% (200 g)
- Cukier (250 g)
- Maliny (200 g)
- Brzoskwinie w syropie (200 g)
- Budyń (proszek) (30 g)
- Cukier puder (20 g)
Przepis na tort sernikowy krok po kroku
Zimne masło pokrój w kostkę.
Masło umieść w malakserze, dodaj mąkę pszenną, 100 g cukru i 1 jajko.
Rozdrobnij do powstania kruszonki.
Wysyp ją na blat i zagnieć ciasto.
Owiń folią spożywczą i schłodź w zamrażarce przez 30 minut.
W misce umieść 7 jajek, dodaj 150 g cukru i zmiksuj do uzyskania białej puszystej masy.
Dodaj do masy twaróg, serek mascarpone, śmietanę kremówkę oraz budyń.
Zmiksuj do połączenia składników.
Brzoskwinie pokrój w kostkę.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.
Spód blaszki wyklej ciastem.
Nakłuj je widelcem.
Na ciasto wyłóż maliny i brzoskwinie.
Wlej masę serową.
Piecz w nagrzanym do 170 st. C piekarniku przez 80 minut.
Ciasto wystudź i schłodź w lodówce przez minimum 8 godzin.
Wierzch ciasta udekoruj cukrem pudrem.
Podziel na porcje.
Podawaj na małym talerzyku.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat tortu sernikowego
Tort sernikowy to bardzo dobry pomysł na pyszny deser dla całej rodziny. Smaczny sernik jest bardzo kremowy i świetnie nadaje się na zastępstwo tradycyjnego tortu. Najlepszy sernik przygotujesz z dobrej jakości składników. Przepis na tort sernikowy jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, masło, jajka, twaróg sernikowy, mascarpone, śmietana kremówka, cukier, maliny, brzoskwinie w puszce, cukier puder, budyń.
Jak zrobić tort sernikowy? Zimne masło pokrój w kostkę. Masło umieść w malakserze, dodaj mąkę pszenną, cukier i jajko. Rozdrobnij do powstania kruszonki. Wysyp ją na blat i zagnieć ciasto. Owiń folią spożywczą i schłodź w zamrażarce przez 30 minut. W misce umieść jajka, dodaj cukier i zmiksuj do uzyskania białej puszystej masy. Dodaj do masy twaróg, serek mascarpone, śmietanę kremówkę oraz budyń. Zmiksuj do połączenia składników. Brzoskwinie pokrój w kostkę. Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia. Spód blaszki wyklej ciastem. Nakłuj je widelcem. Na ciasto wyłóż maliny i brzoskwinie. Wlej masę serową. Piecz w nagrzanym do 170 stopni piekarniku przez 80 minut. Ciasto wystudź i schłodź w lodówce przez minimum 8 godzin. Wierzch ciasta udekoruj cukrem pudrem. Podziel na porcje. Podawaj na małym talerzyku.
Jajka zawarte w przepisie są bogatym źródłem wielu cennych dla naszego organizmu witamin takich jak witamina A, witaminy z grupy B. Zawierają mikroelementy takie jak żelazo i fosfor, są też dobrym źródłem luteiny i zeaksantyny tak potrzebnej naszym oczom. Jajka są niskokaloryczne, zawierają dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Staraj się wybierać jajka od kur z wolnego wybiegu.
Podsumowując: ser z wiaderka usprawnia przygotowanie ciasta, gdyż nie wymaga mielenia. Najlepszy torcik serowy to sprawdzony przepis na idealne ciasto. Smaczny sernik podawać można podczas spotkań ze znajomymi oraz rodziną jako dodatek do kawy. Torcik jest dobry do spożycia po schłodzeniu w lodówce. Można go przechowywać przez kilka dni w szczelnie zamkniętym pojemniku. Prosty przepis nie sprawi wiele problemu.
Alergeny w torcie sernikowym
Lista alergenów dla tortu sernikowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- twaróg sernikowy
- mascarpone
- Śmietanka kremowa 30%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze tortu sernikowego
Tort sernikowy to słodki domowy wyrób zawierający dużą ilość kalorii. Tort zawiera także dużą ilość cukru, który powinniśmy ograniczać do minimum w naszej diecie. Słodkie wypieki powinny pojawiać się bardzo rzadko w naszej diecie.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.