Tort napoleon
- Masło (450 g)
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Jajko (1 szt.)
- Orzechy włoskie (200 g)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) - 1 opakowanie (530 g)
Przepis na tort napoleon krok po kroku
Do szklanki wlej 125 ml zimnej wody.
Wbij do wody jajko i wlej 2 łyżki soku z cytryny, dokładnie rozbełtaj.
250 g zimnego masła dodaj do miski.
Przesiej do miski mąkę i posiekaj nożem masło.
Dodaj jajko z wodą i całość zagnieć na jednolite ciasto.
Stolnicę podsyp mąką.
Ciasto uformuj w wałek, a następnie podziel je na 9 równych części.
Z każdej części uformuj kulę, ułóż na talerzu, przykryj folią i schowaj do lodówki na godzinę.
Po godzinie rozgrzej piekarnik do 180 st. C. Będziesz piec każdy placek oddzielnie.
Każdą kulkę należy rozwałkować na cienki, okrągły placek.
Ułóż papier do pieczenia na blaszce. Na papierze do pieczenia ułóż placek z ciasta, nakłuj widelcem. Placek powinien być nieco większy niż średnica tortownicy.
Piecz placka do zarumienienia (15 minut). Zrób tak z każdym.
Masło zmiksuj do uzyskania puszystej masy.
Do masła dodaj mleko skondensowane i miksuj do połączenia składników.
Orzechy posiekaj drobniej nożem.
Placki od razu po upieczeniu wytnij na wielkość tortownicy. Odkrojone resztki pokrusz drobno.
Każdy placek posmaruj 1/9 częścią masy i posyp 1/8 częścią orzechów.
Ostatni placek posmaruj ostatnią częścią kremu i posyp resztkami pokruszonego ciasta.
Tort należy schładzać minimum całą noc.
-
Tort
-
Tort bezowy
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort jednorożec
-
Tort czekoladowy
-
Tort oreo
-
Tort minecraftowy
-
Biszkopty na tort
-
Tort kinder bueno
-
Biszkopt na tort
-
Tort pavlova
-
Tort orzechowy
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort bez pieczenia
-
Tort makowy
-
Tort szwarcwaldzki
-
Tort malinowy
-
Naked cake
-
Torty urodzinowe
Więcej informacji na temat tortu napoleon
Litewski tort Napoleon jest wspaniałym pomysłem na urodzinowy wypiek w innej odsłonie. To ciasto, które składa się z placków przełożonych słodkim kremem i orzechami. Przepis na tort Napoleon zawiera dosłownie siedem składników. Poza krótkim składem jego wykonanie nie jest proste i szybkie. Pomimo tego, że zrobienie dobrego tortu Napoleon jest pracochłonne i czasochłonne, warto spróbować tego pysznego ciasta. Zobacz, jak zrobić tort Napoleon – ten sprawdzony przepis pomoże Ci go odpowiednio przygotować.
Tort Napoleon to pyszny pomysł na ciekawe ciasto litewskie. Jest sprawdzonym przepisem, idealnym na imprezy, ponieważ cudownie się prezentuje. Są to kruche placki cienkiego ciasta. Na każdym znajduje się dobry krem do Napoleona, złożony z masła i mleka skondensowanego. Na krem do Napoleona, pomiędzy plackami, dodaje się też posiekane drobniej orzechy włoskie. Wierzch ciasta zdobią okruszki z upieczonych placków. Przepis na tort Napoleon musi być przygotowany wcześniej. Jest to ważne, by placki zdążyły rozmięknąć.
Taki sprawdzony przepis na deser na imprezę jest świetny. Pyszny, a także pięknie wyglądający, warstwowy, litewski tort Napoleon to dobry pomysł na imprezę urodzinową. Jak zrobić tort Napoleon? Masło do kremu musi być miękkie, do ciasta zaś wyjęte prosto z lodówki. Na początku zajmij się przygotowaniem ciasta. W szklance wody roztrzep jajko wraz z sokiem cytrynowym. Nożem posiekaj zimne masło z mąką. Gdy w cieście powstaną kawałki ciasta, wlej jajko. Zagnieć ciasto, by było gładkie. Zagniecione ciasto wyłóż na stolnicę (podsyp mąką). Z ciasta zrób wałek i podziel je na 9 równych kawałków. Kawałki ciasta uformuj w kule i schowaj na godzinę do lodówki. Przed Tobą najbardziej czasochłonna czynność: każdy placek musisz upiec oddzielnie. Rób to więc stopniowo. Po upieczeniu jednego placka rób kolejny. Na papierze do pieczenia ułóż rozwałkowany cienko, okrągły placek. Placek powinien być większy niż średnica tortownicy, ponieważ nadmiar ciasta będzie służyć jako dekoracja. Zrób kilka nakłuć widelcem i piecz do rumianego koloru (15 minut). Gorące placki od razu wycinaj na kształt tortownicy – ułóż tortownicę na placku i wytnij koło. Resztki ciasta pokrusz i odłóż na bok. Do przepisu na tort Napoleon przygotuj masę. Masło ubij, by było puszyste i dodaj mleko skondensowane. Zmiksuj do połączenia składników. Upieczone placki przekładaj 1/9 częścią masy i 1/8 częścią posiekanych orzechów. Na ostatnim placku ułóż resztę kremu do Napoleona, posyp je okruszkami ciasta. Jak zrobisz tort Napoleon, koniecznie przygotuj sobie minimum całą noc na chłodzenie ciasta.
Alergeny w torcie napoleon
Lista alergenów dla tortu napoleon przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- mleko skondensowane (zagęszczone)
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze tortu napoleon
Tort Napoleon jest wysokokaloryczny. Jest bogaty w tłuszcz oraz cukier. Orzechy dostarczą tłuszczu jednonienasyconego, który jest korzystny dla zdrowia.
Energia i białka
(165g)
Węglowodany
(165g)
Tłuszcze
(165g)
Witaminy
(165g)
Składniki mineralne
(165g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.