Tort bezowy z malinami
- Jajko (6 szt.)
- Cukier (250 g)
- Cukier puder - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Maliny (500 g)
- Mascarpone (1000 g)
Przepis na tort bezowy z malinami krok po kroku
Oddziel białka od żółtek.
Białka ubij w misce na sztywną pianę, dodaj do nich cukier i ubij, aż masa zrobi się szklista.
Dodaj łyżkę mąki ziemniaczanej i zmiksuj krótko. Bezę podziel na dwie części.
Na papierze do pieczenia narysuj koła o równej średnicy.
Wyłóż masę z białek na papier. Piecz w nagrzanym do 120 stopni C piekarniku przez 30 minut, następnie zmniejsz temperaturę do 100 stopni C i susz bezę jeszcze 90-120 minut.
Żółtka wbij do miski, dodaj cukier i ubij do powstania puszystej masy.
Dodaj serek mascarpone i ubij krótko.
Masę podziel na dwie części.
Bezę umieść na paterze, wyłóż cześć masy, udekoruj malinami, wyłóż drugi blat bezowy, lekko dociśnij.
Pokryj blat drugą częścią masy, wyłóż maliny i posyp wierzch płatkami migdałów.
Tort bezowy nadaje się do spożycia od razu po przygotowaniu.
-
Tort
-
Tort bezowy
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort jednorożec
-
Tort czekoladowy
-
Tort oreo
-
Tort minecraftowy
-
Biszkopty na tort
-
Tort kinder bueno
-
Biszkopt na tort
-
Tort pavlova
-
Tort orzechowy
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort bez pieczenia
-
Tort makowy
-
Tort szwarcwaldzki
-
Tort malinowy
-
Naked cake
-
Torty urodzinowe
Więcej informacji na temat tortu bezowego z malinami
Tort bezowy z malinami to świetny pomysł na pyszny tort z serkiem mascarpone. Beza jest bardzo uniwersalna i można ją podawać na wiele różnych okazji. Beza może być przygotowana na różne ciekawe sposoby, dzięki plastyczności białek z cukrem można z niej tworzyć rozmaite kształty. Przepis na tort bezowy z malinami jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia bezy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: jajka, cukier, mąka ziemniaczana, serek mascarpone, świeże maliny, płatki migdałów.
Jak zrobić tort bezowy z malinami? Oddziel białka od żółtek. Białka ubij w misce na sztywną pianę, dodaj do nich cukier i ubij, aż masa zrobi się szklista. Dodaj łyżkę mąki ziemniaczanej i zmiksuj krótko. Bezę podziel na dwie części. Na papierze do pieczenia narysuj koła o równej średnicy. Wyłóż masę z białek na papier. Piecz w nagrzanym do 120 stopni piekarniku przez 30 minut, następnie zmniejsz temperaturę do 100 stopni i susz bezę jeszcze 90-120 minut. Żółtka wbij do miski, dodaj cukier i ubij do powstania puszystej masy. Dodaj serek mascarpone i ubij krótko. Masę podziel na dwie części. Bezę umieść na paterze, wyłóż cześć masy, udekoruj malinami, wyłóż drugi blat bezowy, lekko dociśnij. Pokryj blat drugą częścią masy, wyłóż maliny i posyp wierzch płatkami migdałów. Tort bezowy nadaje się do spożycia od razu po przygotowaniu. Jeśli chcesz go przechowywać w lodówce, niech trwa to możliwie jak najkrócej.
Jajka są źródłem łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Jajka kurze zawierają w swoim składzie wszystkie niezbędne dla naszego organizmu aminokwasy. Są bogate w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach takich jak witamina A, D, K oraz E. W swoim składzie posiadają cenne minerały, są nimi wapń, sód, potas oraz żelazo i cynk. Żółtko ma w swoim składzie luteinę i zeaksantynę zapobiegającą zwyrodnieniu plamki żółtej.
Podsumowując dobry deser, jakim jest beza, sprawdzi się także jako tort urodzinowy. Beza jest nietrwałym ciastem, więc staraj się zjeść ją bezpośrednio po przygotowaniu. Świeże maliny możesz zastąpić mrożonymi, przygotuj na ich bazie sos, smażąc maliny z cukrem na patelni. Jeśli chcesz wykonać z bezy jeden wysoki blat, musisz ją suszyć dłużej w piekarniku.
Alergeny w torcie bezowym z malinami
Lista alergenów dla tortu bezowego z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mascarpone
Wartości odżywcze tortu bezowego z malinami
Tort bezowy z malinami to dobry pomysł na bezglutenowy deser. Pyszna beza jest jednak źródłem bardzo dużej ilości cukru. Część cukru możesz zamienić na ksylitol. Bezowe desery zawierają dużą ilość białka. Ciast i deserów nie powinniśmy spożywać częściej niż raz w tygodniu.
Energia i białka
(210g)
Węglowodany
(210g)
Tłuszcze
(210g)
Witaminy
(210g)
Składniki mineralne
(210g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.