Tatar ze śledzia z buraczkami
- Śledź filet (500 g)
- Jabłko (150 g)
- Cebula czerwona (100 g)
- Chrzan (20 g)
- Buraki gotowane (200 g)
- Ogórek kiszony (100 g)
- Miód (10 g)
- Śmietana 18% (70 g)
Przepis na tatar ze śledzia z buraczkami krok po kroku
Śledzie namocz.
Po moczeniu śledzie bardzo drobno posiekaj nożem.
Ugotowane buraczki pokrój w bardzo drobną kostkę, tak samo zrób z ogórkami, jabłkiem i cebulą.
Śledzie, buraki, jabłka i cebulę wymieszaj ze śmietaną, solą, pieprzem, miodem, łyżeczką octu oraz chrzanem.
Tatara układaj na talerzu, posyp natką.
-
Tatar ze śledzia z majonezem
-
Śledzie pod pierzynką z serem
-
Śledzie po tatarsku
-
Tatar ze śledzia z suszonymi pomidorami
-
Tatar ze śledzia po śląsku
-
Tatar ze śledzia po węgiersku
-
Tatar ze śledzia z musztardą
-
Tatar ze śledzia z jabłkiem
-
Śledzie w oleju z cebulą i ogórkiem
-
Tatar ze śledzia po tatarsku
-
Klasyczny tatar ze śledzia
-
Tatar ze śledzia
Więcej informacji na temat tatara ze śledzia z buraczkami
Pięknie wyglądający tatar ze śledzia z buraczkami, który świetnie sprawdzi się na świątecznym stole czy na imprezie. Przepis nie zawiera jajka ani musztardy. Wypróbuj koniecznie. Przygotowanie śledzi w formie tatara to jedna z najlepszych propozycji. Jest to niebanalnie podane danie, a dodatkowo dzięki burakowi nabiera on cudownego koloru. Wszystko to z ogórkiem kiszonym, jabłkiem i cebulką połączone ze śmietaną – cudowna konsystencja i smak. Jako dodatek podawaj pieczywo, które smakuje najlepiej.
Przepis należy zacząć od rozpoznania czy śledzie trzeba moczyć. Jeżeli filety śledziowe są zbyt słone należy je wcześniej namoczyć, by pozbyć się namiaru soli. Śledzie włóż do miski, a następnie zalej je wodą. Możesz zalać śledzie maślanką, kefirem albo mlekiem – to sprawi, że filety staną się bardzo delikatne. Odstaw zalane śledzie na około 2 godziny, chociaż czas może być różny. Nie zapomnij, że im dłużej moczy się śledzie tym mniej są słone. Pamiętaj, by podczas moczenia sprawdzać czy są one już dobre w smaku. Możesz wymieniać wodę gdy moczysz śledzie. To może pomóc pozbyć się zbyt słonego smaku nieco wcześniej.
W przepisie tym wszystkie składniki łączy się w całość. Zazwyczaj tatara podaje się w towarzystwie oddzielnie pokrojonych warzyw i dodatków, natomiast ten przepis polega na połączeniu wszystkiego. Nie ma potrzeby układać w koło dodatków. By danie wyglądało pięknie ułóż tatar w foremce, może być blaszana niewielka i okrągła. Umieść w niej tatar i zdejmij foremkę zostawiając piękny kształt.
Całość posyp świeżą natką pietruszki i koniecznie podawaj ze świeżym pieczywem. Fajnie byłoby tatar przygotować kilka godzin wcześniej, by smaki się połączyły. To dosyć istotne, więc także warto mieć to na uwadze.
Przepis obfituje w zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, które pochodzą z ryby. Dodatkowo jest tu też spora ilość żelaza. Jego głównym źródłem jest burak i natka pietruszki. Przepis jest jak najbardziej zdrowy. Zawiera niski indeks glikemiczny, więc to także jest duży plus tej potrawy.
Alergeny w tatarze ze śledzia z buraczkami
Lista alergenów dla tatara ze śledzia z buraczkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź filet
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
Wartości odżywcze tatara ze śledzia z buraczkami
Przepis bogaty w kwasy tłuszczowe nienasycone oraz sporą ilość żelaza. Na zdrowie.
Energia i białka
(285g)
Węglowodany
(285g)
Tłuszcze
(285g)
Witaminy
(285g)
Składniki mineralne
(285g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.