Tatar z tuńczyka
- Tuńczyk (60 g)
- Awokado - pół szt (70 g)
- Mango - 1/3 szt (93 g)
- Sezam nasiona - 1 łyżka (10 g)
Przepis na tatar z tuńczyka krok po kroku
Mięso z tuńczyka dokładnie posiekaj. Dopraw solą, pieprzem, odrobiną sosu sojowego i sokiem z cytryny. Uformuj z niego kotlecik.
Mango i awokado obierz i pokrój w drobną kostkę. Przypraw solą i pieprzem.
Na talerzy ułóż awokado z mango, a na wierzch połóż tuńczyka.
Całość posyp sezamem.
Więcej informacji na temat tataru z tuńczyka
Tatar z tuńczyka to pomysł na wspaniałą przekąskę pełną smaku i aromatu. To świetna alternatywa dla klasycznej wersji zrobionej z mięsa. W tej opcji całość jest bardziej lekka, a przy tym wyróżnia się naprawdę doskonałym smakiem. Na pewno przypadnie dodo gustu wszystkim miłośnikom orientalnej kuchni. Będzie dobrym wyborem na naprawdę lekką kolację.
Tatar z tuńczyka z awokado jest wersja znacznie różniącą się od powszechnie znanej tradycyjnej opcji. W tym wypadku mieszają się ze sobą słony smak ryby i słodkie owoce. To na pewno wybór dla wszystkich, którzy kochają kulinarne nowinki i nie boją się eksperymentować. Choć danie może się wydawać na pozór niedobrane, to jednak jego smak temu przeczy. Całość jest wspaniale harmonijna i fantastyczna. To danie, które odznacza się delikatnym smakiem i wspaniałą fakturą.
Choć zwykle tatar podawany jest z warzywami, to w tej odsłonie królują owoce. Soczyste i słodkie mango, a także pyszne awokado świetnie się ze sobą komponują i dodają całości wspaniałej lekkości. Mango można kroić w kostkę i podawać wraz z awokado lub stworzyć z niego przepyszny mus, który będzie służył za wspaniały, delikatny sos do tego dania.
Tą potrawę najlepiej przygotować z surowego tuńczyka, takiego którego używa się również do sushi. Dzięki temu całość nabiera wyrazistego smaku i charakteru. Rybę można z łatwością dostać w większych sklepach.
Do tego dania można wykorzystać świeże mango, które coraz częściej jest dostępne w większych marketach lub skorzystać z owoców z puszki, w lekkim syropie. Opcja konserwowa jest nieco bardziej słodka, dlatego nie wszystkim przypadnie do gustu. To wyjście dla miłośników słodko słonych połączeń.
Tatar z tuńczyka po japońsku jest daniem, które wygląda i smakuje jak z najlepszej restauracji. Łączą się w nim przeróżne smaki, a także piękne kolory. Dlatego to idealny wybór na każdą imprezę. Nietypowy wygląd i smak skradną serca każdego domownika. Ten pyszny tatar to również dobry wybór na codzienną kolację. Zwłaszcza połączony z delikatnymi grzankami z pszennego pieczywa.
Alergeny w tatarze z tuńczyka
Lista alergenów dla tataru z tuńczyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tuńczyk
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
Wartości odżywcze tataru z tuńczyka
To bardzo zdrowa i pełna witamin przystawka.
Energia i białka
(233g)
Węglowodany
(233g)
Tłuszcze
(233g)
Witaminy
(233g)
Składniki mineralne
(233g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.