Tartaletki z kremem
- Masło - 3,5 kostki (700 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 3 szklanki (600 g)
- Cukier - 2 szklanki (400 g)
- Jajko (3 szt.)
- Mleko 3,2% - 4 szklanki (1000 ml)
- Budyń (proszek) (80 g)
- Borówka amerykańska (300 g)
- Maliny (300 g)
- Truskawki (400 g)
Przepis na tartaletki z kremem krok po kroku
400 g zimnego masła pokrój w kostkę i umieść w malakserze.
Dodaj do niego mąkę, jajka i 200 g cukru.
Rozdrobnij do powstania kruszonki i zagnieć gładkie ciasto.
Owiń je folią spożywczą i schłodź w zamrażarce przez 30 minut.
Ciasto rozwałkuj cienko i wyłóż nim foremki do tart.
Spód ciasta nakłuj widelcem i wyłóż papierem do pieczenia.
Foremki wypełnij grochem lub fasolą, która obciąży ciasto, aby nie wyrosło.
Piecz w nagrzanym do 200 st. C piekarniku przez 20-25 minut.
W rondlu umieść mleko, dodaj budyń i 200 g cukru, wymieszaj.
Gotuj na średnim ogniu przez 6-7 minut, aż masa zgęstnieje.
Schłodź budyń i zmiksuj z 300 g ciepłego masła.
Owoce umyj, truskawki przekrój na pół.
Tartaletki wypełnij do połowy kremem i ułóż na jego wierzchu owoce.
Wstaw do lodówki na kilka godzin.
-
Tartaletki z warzywami
-
Tartaletki z gruszkami
-
Tartaletki z owocami
-
Tartaletki z pieczarkami
-
Tartaletki wytrawne
-
Tartaletki z mascarpone i owocami
-
Tarta truskawkowa
-
Tartaletki bez pieczenia
-
Tarta z burakami
-
Tartaletki na słono
-
Tarta z kurczakiem i pieczarkami
-
Kruche babeczki z kremem mascarpone
-
Tartaletki z ciasta francuskiego na słodko
-
Tartaletki z budyniem
-
Tartaletki wytrawne z kurczakiem
-
Tartaletki cytrynowe z bezą
-
Kruche ciasto z żółtkami
-
Tartaletki z jabłkami
-
Tartaletki
Więcej informacji na temat tartaletek z kremem
Tartaletki z kremem to świetny pomysł na pyszne ciasto kruche z owocami. Kruchy spód można dowolnie nadziewać różnymi kremami. Ciasto kruche jest bardzo uniwersalne i świetnie nadaje się do spożycia na słodko i słono. Przepis na tartaletki z kremem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je upiec. Do zrobienia mini tart potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, masło, cukier, jajka, mleko, budyń, borówki, truskawki, maliny.
Jak zrobić tartaletki z kremem? Zimne masło pokrój w kostkę i umieść w malakserze. Dodaj do niego mąkę, jajka i cukier. Rozdrobnij do powstania kruszonki i zagnieć gładkie ciasto. Owiń je folią spożywczą i schłodź w zamrażarce przez 30 minut. Ciasto rozwałkuj cienko i wyłóż nim foremki do tart. Spód ciasta nakłuj widelcem i wyłóż papierem do pieczenia. Foremki wypełnij grochem lub fasolą, która obciąży ciasto, aby nie wyrosło. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 20-25 minut. W rondlu umieść mleko, dodaj budyń i cukier, wymieszaj. Gotuj na średnim ogniu przez 6-7 minut, aż masa zgęstnieje. Schłodź budyń i zmiksuj z ciepłym masłem. Owoce umyj, truskawki przekrój na pół. Tartaletki wypełnij do połowy kremem i ułóż na jego wierzchu owoce. Wstaw do lodówki na kilka godzin.
Borówki amerykańskie to owoc uprawiany także w Polsce. Sezon ja borówki zaczyna się na przełomie czerwca i lipca. Borówki amerykańskie zawierają dużą ilość flawonoidów, które są naturalnymi substancjami o działaniu antyoksydacyjnym. Borówki mają ciemnoniebieski kolor i są większe od jagód. Zawierają małą ilość kalorii i mają niski indeks glikemiczny, dlatego mogą być spożywane przez osoby chorujące na cukrzycę.
Podsumowując tartaletki z kremem budyniowym to prosty przepis na deser. Smaczne tarty doskonale komponują się podane z kawą i herbatą podczas spotkania ze znajomymi i rodziną. Tartaletki są dobre do spożycia dopiero po schłodzeniu. Można je podać z dowolnymi owocami, także mrożonymi, z których najlepiej przygotować gorący sos.
Alergeny w tartaletkach z kremem
Lista alergenów dla tartaletek z kremem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 3,2%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze tartaletek z kremem
Tartaletki z kremem to słodki domowy deser, który zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnych węglowodanów prostych. Podnoszą one bardzo gwałtownie poziom glukozy w naszej krwi. Szczególnie uważać na nie powinny osoby mające zaburzenia gospodarki węglowodanowej.
Energia i białka
(390g)
Węglowodany
(390g)
Tłuszcze
(390g)
Witaminy
(390g)
Składniki mineralne
(390g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.