Tartaletki wytrawne
- Korpusy do tartaletek wytrawnych (210 g)
- Serek śmietankowy (200 g)
- Chrzan (30 g)
- Filety śledziowe solone - do dekoracji (100 g)
- Buraki gotowane (100 g)
- Jabłko (75 g)
Przepis na tartaletki wytrawne krok po kroku
Buraki i obrane jabłko pokrój na bardzo drobną kostkę - najmniejszą jak tylko się da.
Buraki wraz z jabłkiem wymieszaj z serkiem, chrzanem, solą, pieprzem, odrobiną soku z cytryny i posiekanym koperkiem.
Masę wykładaj do tartaletek.
Na wierzchu tartaletek ułóż kawałki śledzia pokrojonego w cieniutkie paski lub kostkę.
Ozdób tartaletki świeżym koperkiem.
Odstaw na minimum godzinę do schłodzenia.
-
Śledzie pod pierzynką
-
Śledzie w occie
-
Śledzie po japońsku
-
Śledzie salsa na ostro
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po wiejsku
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie po giżycku
-
Śledzie po cygańsku
-
Tatar ze śledzia z majonezem
-
Śledzie po meksykańsku
-
Śledzie w śmietanie z jabłkiem
-
Sałatka śledziowa z ziemniakami
-
Matiasy
-
Śledź w oleju
-
Kiszone śledzie
-
Rolmopsy
-
Śledzie na wigilię
Więcej informacji na temat tartaletek wytrawnych
Te tartaletki wytrawne z buraczkiem i śledziem będą atrakcją spośród przekąsek podczas imprezy. Próbowałeś takiej wersji? Koniecznie poznaj ten sprawdzony przepis. Pyszne tartaletki wytrawne na słono podane na zimno sprawdzą się także podczas świąt Bożego Narodzenia. Składniki nadzienia tworzą niebanalne, smaczne połączenie. Przepis na tartaletki wytrawne nie wymaga gotowania. To dobre rozwiązanie na przystawkę na zimno. Sprawdź jak zrobić tartaletki wytrawne – odpowiedni, sprawdzony przepis dla tych, którzy lubią potrawy na słono.
Tartaletki wytrawne to przekąska na słono. Jest to słone, kruche ciasto, które nadziane jest farszem. Składniki na nadzienie do tartaletek to: burak gotowany, jabłko, serek śmietankowy, chrzan, śledzie, sól, pieprz, sok z cytryny oraz koperek. Przepis na tartaletki wytrawne warto przygotować dzień przed podaniem. Dzięki temu farsz złożony z wyżej wymienionych składników będzie miał szansę przejść smakiem – będzie dobry i wyrazisty.
Taką przystawkę można przygotować na takie okazje jak święta, imieniny czy urodziny, a także na różnego rodzaju uroczystości (na przykład na chrzciny czy wesele). To fajny sposób na przygotowanie czegoś niecodziennego. Ponadto jest to bardzo prosty i szybki przepis, który nie zajmie dużej ilości czasu. Jest maksymalnie przyspieszony, w sam raz dla zabieganych osób, które nie przepadają za długim czasem spędzonym w kuchni.
Jak zrobić tartaletki wytrawne na zimno? Użyj gotowych korpusów kruchych do tartaletek na słono. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na pieczenie spodów. Przygotowanie sprawdzonego przepisu na te dobre tartaletki wytrawne zacznij od nadzienia. Buraczki i jabłka pokrój na bardzo drobniutką kostkę – najmniejszą jak się da. Wymieszaj buraki i jabłka z serkiem, chrzanem, solą, pieprzem, sokiem z cytryny i koperkiem. Taki pyszny farsz wykładaj do korpusów kruchych. Na wierzchu tartaletek ułóż kawałki śledzia. Powinny zdobić przystawkę, a przy tym być małych rozmiarów. Całość posyp koperkiem do dekoracji. Jak zrobisz tartaletki wytrawne odstaw je na minimum godzinę do schłodzenia. Najsmaczniejsze będą, gdy chłodzone będą nawet przez całą noc.
*Do przepisu na tartaletki wytrawne można wykorzystać serek śmietankowy, ale bardzo smaczne będą także z serkiem chrzanowym. Gdy będzie użyty serek chrzanowy, należy dostosować ilość chrzanu według gustu, by tartaletki wytrawne były pyszne – nie za ostre.
*Nadzienie należy doprawić według uznania. Należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością soli – śledź jest dosyć słony. Sok z cytryny fajnie ożywi farsz.
Alergeny w tartaletkach wytrawnych
Lista alergenów dla tartaletek wytrawnych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- korpusy do tartaletek wytrawnych
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek śmietankowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- filety śledziowe solone
Wartości odżywcze tartaletek wytrawnych
Śledź jest dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich obecność w diecie jest ważna. Ma jednak dużą zawartość soli. Dzięki dodatkowi soku z cytryny lepiej przyswaja się żelazo obecne w buraku.
Energia i białka
(39g)
Węglowodany
(39g)
Tłuszcze
(39g)
Witaminy
(39g)
Składniki mineralne
(39g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.