Tarta z tuńczykiem
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (230 g)
- Ser Feta (50 g)
- Szpinak mrożony - 4 garści (100 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Kukurydza konserwowa - pół mini puszki (80 g)
- Groch (nasiona) (100 g)
- Ser cheddar (80 g)
- Jajko (2 szt.)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Tuńczyk w oleju (180 g)
Przepis na tartę z tuńczykiem krok po kroku
Formę do tarty pokryj papierem do pieczenia i wyłóż na niej całe ciasto francuskie. Przykryj je drugim arkuszem papieru i wyłóż na środek nasiona grochu. Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 10 minut. Następnie ostudź lekko i usuń groch.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną drobno cebulę. Dodaj szpinak i duś aż zmięknie. Do zawartości patelni dodaj odcedzonego i rozdrobnionego tuńczyka i kukurydzę. Podsmaż chwilę i dodaj pokruszoną fetę. Całość dokładnie wymieszaj. Dopraw pieprzem, solą i ziołami prowansalskimi.
Farsz przełóż na podpieczony spód tarty.
Do miseczki wbij jajka i rozmieszaj je. Połącz je ze startym żółtym serem. Następnie całość wylej na wierzch tarty.
Tartę piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 15 minut.
-
Żeberka
-
Pierogi ruskie
-
Kopytka
-
Bitki wołowe
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Ciasto na naleśniki
-
Tortilla
-
Zupa grzybowa
-
Łazanki
-
Kotleciki ziemniaczane
-
Kurczak z rożna
-
Kurczak curry
-
Schab ze śliwkami
-
Wątróbka drobiowa
-
Stek
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Ryż z warzywami
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Pyszne obiady
Więcej informacji na temat tarty z tuńczykiem
Tarta z tuńczykiem jest idealnym pomysłem na naprawdę szybki posiłek w prostej wersji. Całość można przygotować w kilka chwil, a jej smak zadowoli nawet największego krytyka kulinarnego. Dostarcza sporo białka, a także zdrowych kwasów tłuszczowych. Można przygotować ją na obiad, ale również podać jako kolację.
Przepis na tartę z tuńczykiem jest naprawdę prosty, dlatego sprawdzi się nawet dla początkujących kucharzy. Całość nie zabiera zbyt dużo czasu i smakuje po prostu obłędnie. To wspaniała opcja na posiłek na szybko, dla zabieganych osób, a także tych które nie przepadają za zbyt długim spędzaniem czasu w kuchni.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tartę z tuńczykiem, by była naprawdę wspaniała, to ten przepis idealnie się sprawdzi. Tak przygotowana ryba nie tylko wspaniale smakuje, ale również jest bardzo zdrowa. Tuńczyk jest świetnym źródłem wielu witamin i składników prozdrowotnych. Jednak jego największym atutem jest niewątpliwie duża zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych, które wspaniale wspierają zdrowie układu sercowo-naczyniowego, a także immunologicznego czy nerwowego. To dlatego warto włączyć go do swojego menu. Ten przepis pozwala zrobić to w bardzo łatwy sposób. Całość jest bardzo prosta w przygotowaniu, a przy tym zachwyca smakiem. Łączy się w niej wiele różnych aromatów, dzięki czemu tak trudno jest się jej oprzeć.
To naprawdę wspaniały pomysł na pyszny obiad czy kolację. Danie jest bardzo sycące ze względu na dość sporą ilość białka, a także tłuszczów. Całość została również wzbogacona o wiele warzyw, by tworzyć zbilansowany posiłek, który może z powodzeniem gościć na stole bardzo często, bez obawy o negatywny wpływ na zdrowie.
Wszystkie składniki są łatwo dostępne w każdym sklepie. Tuńczyk połączony ze słodką kukurydzą, duszonym szpinakiem, ostrą cebulą, to po prostu pyszna kompozycja kulinarna, która skradnie serce każdego, kto tylko jej spróbuje. Jest tak dobra, że znika z talerzy w ekspresowym tempie, dlatego najlepiej zrobić od razu podwójną porcję. To smaczne danie, które sprawdzi się dla całej rodziny.
Alergeny w tarcie z tuńczykiem
Lista alergenów dla tarty z tuńczykiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
- Ser cheddar
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
- Tuńczyk w oleju
Wartości odżywcze tarty z tuńczykiem
To zdrowe danie, pełne białka i dobrych tłuszczów.
Energia i białka
(290g)
Węglowodany
(290g)
Tłuszcze
(290g)
Witaminy
(290g)
Składniki mineralne
(290g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.