Tarta z musem truskawkowym
- Mąka pszenna typ 550 (200 g)
- Masło - pół kostki (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Cukier puder - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
- Truskawki (500 g)
- Mleko 2% - pół szklanki (125 ml)
- Żelatyna - 1 płaska łyżka stołowa (10 g)
- Cukier (100 g)
- Śmietanka kremowa 30% (150 g)
Przepis na tartę z musem truskawkowym krok po kroku
Mąkę przesiej do miski.
Do mąki dodaj zimne masło oraz cukier puder.
Składniki wymieszaj do uzyskania kruszonki.
Do masy dodaj jajko.
Ze składników zagnieć gładkie ciasto.
Z ciasta uformuj kulkę, owiń ją folią i włóż do lodówki na 30 minut.
W tym czasie piekarnik nagrzej do 180°C.
Formę wyłóż ciastem, nakłuj je widelcem, wierzch ciasta przykryj folią aluminiową, na jej wierzch ułóż obciążenie i włóż blaszkę do nagrzanego piekarnika na około 30 minut.
Po tym czasie ciasto wyciągnij z piekarnika, ściągnij z niej obciążenie i pozostaw do wystudzenia.
Truskawki umyj i oczyść z szypułek.
Umyte truskawki umieść w pojemniku blendera i zmiksuj je na gładką masę.
Żelatynę rozpuść w niewielkiej ilości wody.
Mleko zagrzej nad ogniem i pozostaw je do delikatnego przestygnięcia.
Do gorącego mleka (ale nie wrzącego) dodaj żelatynę i dokładnie wymieszaj składniki.
W misce ubij przy pomocy miksera schłodzoną śmietankę.
Do śmietanki dodaj cukier oraz mus z malin, składniki dokładnie wymieszaj.
Następnie do masy śmietanowej dodaj żelatynę i dobrze połącz składniki.
Masę odstaw na 15 minut do lodówki.
Po tym czasie schłodzoną masę wylej na upieczony spód tarty.
Tartę wstaw na noc do lodówki, aby masa śmietanowo-truskawkowa stężała.
Tartę przed podaniem możesz udekorować świeżymi truskawkami.
-
Tarta z truskawkami
-
Tarta na słodko
-
Tarta owocowa
-
Tarta truskawkowa
-
Tarta z truskawkami i mascarpone
-
Tarta bez pieczenia
-
Tarta z truskawkami i budyniem
-
Tarta z truskawkami i bezą
-
Tarta z rabarbarem i truskawkami
-
Tarta z truskawkami i kruszonką
-
Tarta z kremem patissiere
-
Kruche ciasto do tarty
-
Tarta czekoladowa z truskawkami
-
Tarta oreo z mascarpone
-
Tarta z truskawkami i galaretką
-
Tarta z mrożonymi truskawkami
-
Tarta z truskawkami
Więcej informacji na temat tarty z musem truskawkowym
Pyszna tarta z musem truskawkowym to doskonały pomysł na przekąskę na imprezę rodzinną lub spotkanie ze znajomymi. Stanowi doskonały dodatek do kawy oraz herbaty podana jako deser. Tarta z musem truskawkowym będzie również doskonałym wyborem na orzeźwiającą przekąskę dla dzieci. Przepis na tartę z musem truskawkowym jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania tarty potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, masło, jajka, cukier puder, truskawki, mleko spożywcze, żelatyna, cukier oraz śmietanka kremówka.
Jak zrobić tartę z musem truskawkowym? Wystarczy, że przygotujesz kruche ciasto na tartę, zawiniesz je w folię i włożysz do lodówki na 30 minut. Po tym czasie Formę wyłóż ciastem, nakłuj je widelcem, wierzch ciasta przykryj folią aluminiową, na jej wierzch ułóż obciążenie i włóż blaszkę do nagrzanego piekarnika na około 30 minut. Umyte truskawki umieść w pojemniku blendera i zmiksuj je na gładką masę. Mleko zagrzej nad ogniem i pozostaw je do delikatnego przestygnięcia. Do gorącego mleka (ale nie wrzącego) dodaj żelatynę rozpuszczoną w wodzie i dokładnie wymieszaj składniki. W misce ubij przy pomocy miksera schłodzoną śmietankę. Do śmietanki dodaj cukier oraz mus z malin, składniki dokładnie wymieszaj. Następnie do masy śmietanowej dodaj żelatynę i dobrze połącz składniki. Schłodzoną masę wylej na upieczony spód tarty. Tartę wstaw na noc do lodówki, aby masa śmietanowo-truskawkowa stężała.
Truskawki, które wykorzystamy do przygotowania musu truskawkowego do tarty, stanowią doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Znajdziemy w nich przede wszystkim witaminę C, która odpowiada za wspomaganie prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Truskawki stanowią również źródło magnezu, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
Podsumowując prosty przepis na tartę z musem truskawkowym stanowi doskonały dodatek do kawy i herbaty podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Łatwa w przygotowaniu tarta najlepsze jest na następny dzień. Dobra tarta stanowi również źródło wielu cennych składników odżywczych.
Alergeny w tarcie z musem truskawkowym
Lista alergenów dla tarty z musem truskawkowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 2%
- Śmietanka kremowa 30%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze tarty z musem truskawkowym
Tarta z musem truskawkowym to wysokokaloryczna przekąska, która nie powinna występować w diecie zbyt często. Stanowi ona jednak źródło składników mineralnych i witamin, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Witaminy
(125g)
Składniki mineralne
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.