Tarta cytrynowa z mascarpone
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Cukier puder (10 g)
- Masło (150 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Cukier (100 g)
- Mascarpone (500 g)
- Skórka z cytryny (90 g)
- Sok z cytryny (25 ml)
Przepis na tartę cytrynową z mascarpone krok po kroku
Do miski przesiej mąkę, dodaj podzielone na mniejsze kawałki masło, proszek do pieczenia i cukier. Ciasto wyrób rękami i odstaw na 30 minut.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i ułóż na spodzie ciasto.
Na ciasto wyłóż obciążniki i piecz je w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 25 minut.
Mascarpone wymieszaj z cukrem pudrem, skórką z cytryny i sokiem z cytryny.
Krem wyłóż na podpieczone ciasto.
Więcej informacji na temat tarty cytrynowej z mascarpone
Tarta cytrynowa z mascarpone jest doskonałą opcją na wszystkie przyjęcia i imprezy. Jest smaczna, a przy okazji naprawdę piękna. Sprawdzi się idealnie latem.
Przepis na tartę cytrynową z mascarpone to pyszna opcja na deser do kawy. Ma orzeźwiający smak kwaśnych cytryn i świetnie komponuje się z wszelkiego rodzaju wypiekami. Jej wykonanie nie jest skomplikowane, choć może na początku przysparzać pewnych trudności. Dobrze jest ją robić bardzo powoli i krok po kroku. Należy też uważać, by nie wlać zbyt ciepłego masła do środka, bo wtedy może powstać jajecznica. Ten cytrynowy sernik smakuje niesamowicie i jest świetną odskocznią od tradycyjnych waniliowych wypieków. Jego lekko kwaśny smak cudownie pasuje do słodkiego twarogu i kremowego serka mascarpone. Ciasto jest bardzo aksamitne, puszyste i przepyszne. Choć może się wydawać inaczej, to ciasto jest łatwe, nawet jeśli nie jest aż tak szybkie. To doskonały pomysł na lekki, letni placek, pełen smaku. Jest tak piękny, że wspaniale dekoruje stół, gdyż przykuwa wzrok. Ma białą warstwę, która jest bardzo piankowa, a przy tym niezwykle cytrynowa, to idealny wybór dla miłośników słodkości. Ten deser jest świetnym wyborem dla całej rodziny, gdyż jest smaczny i delikatny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tartę cytrynową z mascarpone, by była dobra, a przy okazji ciekawa, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Robi się ją z serkiem mascarpone, który doskonale współgra z miękkim ciastem maślanym. Jej przygotowanie nie wymaga specjalnych umiejętności. Przyda się za to dużo cierpliwości, gdyż przygotowanie tarty składa się z kilku różnych etapów. Pierwszym jest przygotowanie ciasta kruchego, które zawsze się udaje. Ciasto następie leżakuje w lodówce, podczas gdy reszta składników jest przygotowywana. Do ciasta można dodać dodatkowe żółtka, jednak nie jest to konieczne, w takiej formie, jak podana w przepisie jest ono naprawdę elastyczne i pyszne. Krem, który jest częścią ciasteczek, jest niezwykle smaczny. Robi się go na bazie serka i skórki cytrynowej, to doskonały sernik w nieco odmienionej formie. Ta nowoczesna opcja na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom słodkości.
Alergeny w tarcie cytrynowej z mascarpone
Lista alergenów dla tarty cytrynowej z mascarpone przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- mascarpone
Wartości odżywcze tarty cytrynowej z mascarpone
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(118g)
Węglowodany
(118g)
Tłuszcze
(118g)
Witaminy
(118g)
Składniki mineralne
(118g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.