Tangsuyuk
- Polędwiczki wieprzowe (450 g)
- Czerwona pasta curry (10 g)
- Jajko (1 szt.)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (60 g)
- Olej sezamowy (30 ml)
- Sos sojowy (30 ml)
- Sok z cytryny (10 ml)
- Ketchup (25 g)
- Miód (25 g)
- Imbir korzeń (2 g)
- Czosnek (10 g)
- Oliwa z oliwek (100 ml)
- Papryka czerwona (240 g)
- Cebula (100 g)
Przepis na tangsuyuk krok po kroku
Mięso pokrój w paseczki lub kostkę, w zależności od preferencji.
Mięso oprósz solą, pieprzem, czosnkiem granulowanym i papryką słodką.
Jajko wbij do miseczki, a następnie każdy kawałek mięsa dokładnie w nim zamocz.
Mięso oprósz mąką ziemniaczaną.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej kawałki mięsa do miękkości.
Mięso odłóż na talerzyk.
Paprykę i cebulę pokrój w paseczki i podsmaż na patelni.
W misce zmieszaj pozostałe składniki, by utworzyły sos.
Wlej sos na patelnię i zagotuj. Następnie dodaj do niego kawałki mięsa, podgrzej przez kilka minut.
Gotowe mięso podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Zupa gulaszowa
-
Polędwiczki wieprzowe
-
Gulasz wieprzowy
-
Galareta wieprzowa
-
Szaszłyki z piekarnika
-
Galaretka wieprzowa
-
Karkówka po cygańsku
-
Bitki wieprzowe
-
Golonka w piwie
-
Pulled pork
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie
-
Flaczki
-
Strogonow wieprzowy
-
Policzki wieprzowe
-
Garnek rzymski
-
Zupa węgierska
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
-
Zrazy wieprzowe
-
Dania z wieprzowiny
Więcej informacji na temat tangsuyuk
Tangsuyuk to smaczny sposób na wieprzowinę w łatwym i niezwykle aromatycznym sosie. Całość nie zabiera zbyt dużej ilości czasu, a naprawdę smakuje wybornie. To tradycyjne danie kuchni koreańskiej zachwyci wszystkich domowników.
Przepis na tangsuyuk to doskonały pomysł na wykorzystanie wieprzowiny w niezwykle smaczny i prosty sposób. Mięso z sosem słodko-kwaśnym będzie dobrym wyborem na codzienny obiad. Jego tajemnicą jest specjalnie przygotowany sos na bazie wielu przypraw, który wspaniale dopełnia chrupiące kawałki mięsa i warzyw. Całość jest prosta w przygotowaniu, a przy okazji pełna smaku. Idealnie komponuje się zwłaszcza z ryżem, czy z makaronem. Będzie świetnym wyborem dla miłośników azjatyckiej kuchni.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tangsuyuk, by było domowe, smaczne i bardzo mięsne to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Danie składa się tylko z kilku składników, a wszystkie z łatwością można dostać w każdym większym sklepie. Oczywiście podstawą jest mięso. W tym daniu świetnie sprawdza się polędwiczka, gdyż nie jest zbyt tłusta, ale też nie ma zbyt wielu błonek. Dzięki temu dobrze się smaży i nie twardnieje. W tym daniu sprawdzi się również schab, jednak warto wybierać plastry, które mają odrobinę tłuszczu, który się wytopi, by całość nie była zbyt sucha. Oprócz mięsa niezwykle ważne są dodatki, w tym wypadku nie dodaje się zbyt wielu warzyw, by nie przytłoczyć całej kompozycji smakowej. Świetnie sprawdza się papryka i cebula, które dzięki użyciu woka, nawet po smażeniu, wciąż są chrupiące i jędrne. Kawałki wieprzowiny wielkości kęsa są panierowane w cieście, zwykle wytwarzanym przez namaczanie mieszanki skrobi ziemniaczanej lub skrobi kukurydzianej w wodzie przez kilka godzin i odsączanie nadmiaru wody. Ta opcja jednak nie musi być wykorzystana na co dzień, gdyż jest dość czasochłonna. Można również użyć mąki ryżowej . Do ciasta dodaje się białko jaja lub olej, aby zmienić jego konsystencję. Podobnie jak inne koreańskie dania smażone w głębokim tłuszczu, panierowane mięso tangsuyuk jest smażone podwójnie. Jeśli jednak chcesz, by całość poszła szybciej, możesz smażyć tylko raz.
Alergeny w tangsuyuk
Lista alergenów dla Tangsuyuk przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Czerwona pasta curry
- Sos sojowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Olej sezamowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
Wartości odżywcze tangsuyuk
To opcja, która zawiera wysoki indeks glikemiczny i dość sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(286g)
Węglowodany
(286g)
Tłuszcze
(286g)
Witaminy
(286g)
Składniki mineralne
(286g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.