Śledzie w oleju

śledzie w oleju

Śledzie w oleju to klasyk nad klasykami. Jest to niemalże obowiązkowa przystawka w świątecznym menu lub na spotkaniu rodzinnym. Śledzie w oleju można zrobić na wszelakie sposoby. Poznaj aż sześć znakomitych przepisów na śledzie w oleju. Są nimi: śledzie w oleju z cebulką, śledzie z suszonymi pomidorami, śledzie korzenne, śledzie po wiejsku, śledzie w oleju i occie oraz smażone śledzie w zalewie octowej. Wszystkie przepisy są pyszne i warte spróbowania.

Najlepsze przepisy na śledzie w oleju

Śledzie w oleju to klasyk nad klasykami. Jest to niemalże obowiązkowa przystawka w świątecznym menu lub na spotkaniu rodzinnym. Śledzie w oleju można zrobić na wszelakie sposoby. Poznaj aż sześć znakomitych przepisów na śledzie w oleju. Są nimi: śledzie w oleju z cebulką, śledzie z suszonymi pomidorami, śledzie korzenne, śledzie po wiejsku, śledzie w oleju i occie oraz smażone śledzie w zalewie octowej. Wszystkie przepisy są pyszne i warte spróbowania.

Śledzie w oleju z cebulką

Najprostszy z najprostszych przepisów na śledzie w oleju z cebulką, które rządzą na każdej imprezie. Są szybkie do zrobienia oraz wymagają jedynie kilku składników. Ten przepis jest bardzo zdrowy, choć wysokokaloryczny. Do zrobienia tego przepisu użyj bardzo zdrowego oleju lnianego, który zawiera moc nienasyconych kwasów tłuszczowych. Genialne będą też śledzie w oliwie z oliwek.

Dobre śledzie w oleju z cebulką składają się z kilku produktów. Cebulka nadaje fajny smak i pasuje idealnie do śledzi. Wielką rolę odgrywają przyprawy takie jak ziele angielskie, liść laurowy, sok z cytryny i ocet, sól oraz czarny, ziarnisty pieprz. Najlepiej smakują ze świeżym pieczywem pełnoziarnistym.

Śledzie w oleju z suszonymi pomidorami

Pyszne śledzie z suszonymi pomidorami to super odmiana klasycznych śledzi w oleju. Aromat suszonych pomidorów jest wyrazisty, cała potrawa ma wyrazisty smak. By zrobić ten przepis, polecam dodać olej, w którym są pomidory suszone. Olej z suszonych pomidorów ma genialny zapach.

Śledzie w oleju z suszonymi pomidorami warto podkręcić papryczką chilli. Są wtedy nieco bardziej pikantne. Do śledzi w oleju z suszonymi pomidorami serwuj podpieczone lub świeże pieczywo. Wykonanie przepisu jest bardzo proste i szybkie. Do zrobienia przepisu powinien wystarczyć słoik o pojemności 500 ml.

Śledzie korzenne

Śledzie w oleju o korzennym smaku są genialne. Korzenne aromaty kojarzą się z zimą i świetnie rozgrzewają. Idealne śledzie świąteczne lub na zimny dzień. Są przepyszne. Najważniejsze przyprawy w tym przepisie to goździki, chilli i cynamon. Do potrawy dodaje się także miód. Te dodatki komponują się wspaniale w jedną całość.

Taka kompozycja smakowa jest cudna. Przyprawy korzystnie wpływają na metabolizm człowieka poprzez zwiększanie termogenezy (produkcji ciepła) w organizmie. Przyprawy odpowiadają za to, że po zjedzeniu śledzi korzennych robi się cieplej. To jest bardzo dobre danie, którego grzech nie spróbować.

Śledzie po wiejsku

Filety śledziowe w oleju połączone z marchewką, cebulką i ogórkiem to pyszny sposób na przygotowanie dobrych śledzi. Super jako potrawa na wigilijne menu. Przepis robi się bardzo łatwo. Wykonanie zajmie niedużo czasu. W tym przepisie należy zagotować zalewę i zalać nią śledzie razem z warzywami.

Płaty śledzia są w całości. Nie kroi się ich w mniejsze kawałki, chociaż można je również pokroić. Są one otoczone pysznymi warzywami i zamarynowane w zalewie octowej. Idealne jako dodatek do pieczywa. Mają pyszny, tradycyjny smak. Cebulka, marchewka i ogórek kiszony to idealne dodatki do potrawy ze śledziem.

Śledzie w oleju i occie

Bardzo prosty i dobry przepis na śledzie w oleju i occie. Składa się tylko z kilku składników, a wykonanie jest banalne. Świetna, świąteczna przystawka. Przepis zrobi się w parę minut, a smak będzie pyszny i tradycyjny. Pyszne, wigilijne danie. Zrób śledzie w oliwie – będą przepyszne i zdrowe.

Przepis na śledzie w oleju i occie możesz przyrządzić kilka dni przed podaniem. Będą wtedy pyszniejsze. Do smaku dodaje się ziele angielskie, liście laurowe i pieprz ziarnisty. Śledzie w oleju i occie są najlepsze z pieczywem.

Smażone śledzie w zalewie octowej

Ciekawy sposób na przygotowanie śledzi to śledzie smażone marynowane w zalewie octowej. Jest to doskonała forma przyrządzenia śledzia, która jest znana na Kaszubach. Ten przepis, który jest bardzo znany na wyżej wymienionych Kaszubach, robi się, wbrew pozorom, łatwo i szybko. W dodatku smak tych smażonych śledzi w zalewie octowej jest genialny.

Polecam każdemu, by chociaż raz przyrządzić ten przepis. Podawaj śledzie smażone razem z pysznym, chrupkim pieczywem. Do tych śledzi pasują także ziemniaki.

Śledzie w oleju – uniwersalny przepis

Śledzie w oleju to tak uniwersalny przepis na solony filet śledziowy, że jesteś w stanie zrobić go na sto różnych sposobów. To za sprawą dodatków śledzie w oleju nabierają zapachu i smaku tych składników. Każdy dodatek nadaje inny, charakterystyczny smak.

Śledzie w oleju możesz zaserwować jako świąteczne menu. Sprawdzi się na każdej imprezie czy spotkaniu. Klasycznie, do płatów śledzia w oleju najbardziej pasuje świeże pieczywo. Śledzie w oleju są taką potrawą, które zaliczają się do posiłków o niskiej zawartości węglowodanów. Przepisy na śledzie w oleju mają zwykle niski indeks glikemiczny. Śledzie w oleju są wysokokaloryczne, ponieważ sam olej i śledzie mają sporo kilokalorii. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z przepisami na śledzie w śmietanie.

Filet śledziowy domowej roboty – jak przygotować pyszne śledzie w oleju?

Filet śledziowy domowej roboty to bardzo prosty do zrobienia przepis. Przepis na śledzie solone w oleju zrobiony domową robotą wymaga jedynie kilku prostych składników. Poza tym, że solone śledzie w oleju robi się, używając niewielu prostych składników, to dodatkowo bardzo prosto jest zrobić dobre śledzie.

Jak zawsze filet śledziowy powinien być namoczony przed obróbką, jeśli śledź jest zbyt słony. Śledzie trzeba moczyć, gdy ich smak jest bardzo słony. Możesz moczyć śledzie w wodzie lub w mleku. Niektórzy do moczenia śledzia używają innych produktów mlecznych, np. maślanki lub kefiru.

Każdy z tych przepisów na płaty śledzia w oleju warto jest przygotować kilka dni wcześniej. Zaleca się nawet około dwa lub trzy dni wcześniej zrobić śledzie w oleju. Każdy składnik i każda przyprawa musi mieć czas, by wszystkie aromaty i smaki połączyć w jedną, pyszną całość. Olej dobrze konserwuje, więc takie danie jak śledzie w oleju mogą być przechowywane w lodówce nawet do sześciu tygodni. Należy pamiętać, że inne przetwory z fileta śledziowego – na przykład z dodatkiem cebuli – mają krótszy czas przechowywania (do dwóch tygodni).

Do zrobienia śledzi w oleju możesz użyć różnych olei. Najbardziej korzystne dla zdrowia to: olej lniany, oliwa z oliwek czy olej rzepakowy – oleje tłoczone na zimno.

Zapraszam na inne przepisy ze śledziem: śledzie z rodzynkami, śledzie po sułtańsku, śledzie z jabłkiem oraz śledzie z musztardą francuską. Pyszne śledzie na słodko: śledzie z rodzynkami, śledzie po sułtańsku oraz śledzie z jabłkiem to ciekawe propozycje. Śledzie z musztardą francuską są bardzo smaczne. Zrób koniecznie śledzia z rodzynkami, śledzia po sułtańsku, śledzia z jabłkiem oraz śledzia z musztardą francuską jako miłe urozmaicenie przepisów na filety śledziowe.

Śledzie w oleju - przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto