Przepisy na drinki

przepisy na drinki

Drinki z alkoholem powstają przez zmieszanie różnych rodzajów alkoholi lub przez rozcieńczenie alkoholu sokiem owocowym lub wodą sodową. Wyróżniamy short drinks, czyli mieszankę mocnych alkoholi podawane w małych szklankach oraz long drinks, czyli orzeźwiające napoje na bazie alkoholu podawane w dużych szklankach. Drinki robimy na bazie wódki, rumu, brandy, tequili, jak również różnych kolorowych likierów. Do rozcieńczenie stosujemy najczęściej soki owocowe, wodę sodową lub colę. Sztuka sporządzania drinków stanowi sporą atrakcję imprezy, gdyż znając ciekawe przepisy na drinki możemy robić gościom drinki na życzenie.

Przepisy na drinki - polecane przepisy

Przepisy na drinki - pozostałe przepisy

Przepisy na drinki - sprawdzone pomysły na drinki na bazie rozmaitych alkoholi

Drinki na imprezie stają się coraz bardziej popularne, szczególnie że zwykle mamy w barku różne rodzaje alkoholu, które można rozcieńczyć robiąc fantazyjne, kolorowe drinki. Nic tak nie ubarwia imprezy jak fajne, kolorowe drinki robione na oczach gości. Aby zrobić smaczne super drinki wystarczy dobry przepis lub ciekawy pomysł. Doradzamy z czego można zrobić super łatwe drinki na imprezę i przedstawiamy ciekawe przepisy.

Jak powstały przepisy na drinki

Jak się robi smaczne drinki alkoholowe

Drinki i koktajle wymyślono w XIX wieku, prawdopodobnie aby wykorzystać resztki alkoholu w barach. Pomysł ten stał się strzałem w dziesiątkę. Zaczęły powstawać przepisy na ciekawe drinki i napoje oraz na sposoby ich mieszania i podawania. Na bazie tego pomysłu stworzono także napoje bez alkoholu. Właśnie drinki alkoholowe stały się źródłem pomysłu na koktajle bez alkoholu, czyli koktajle mleczne czy owocowe.

Drinki podawane są zwyczajowo w małych lub dużych szklankach. W małych szklankach podaje się tzw. short drinks, czyli mieszankę mocnych alkoholi. Nie są one rozcieńczane, ewentualnie podawane z kostkami lodu. Najpopularniejsze napoje tego typu to margarita czy whisky z sodą. Natomiast na dużych imprezach odbywających się latem, z reguły podaje się napoje na bazie alkoholu, tak zwane long drinks. Są to fajne napoje orzeźwiające z dużą ilością soku owocowego lub wody i małą ilością alkoholu.

Sztuka robienia super drinków polega nie tylko na umiejętnym łączeniu smaków, lecz także kolorów. Smaczne kolorowe likiery pozwalają na robienie drinków w super kolorach. Przykładem może być niebieski likier Blue Curacao, który pozwala tworzyć ciekawe drinki w niebieskich odcieniach. Dodatek likieru kawowego i mleka do wódki tworzy super efekt czarno-białej szklanki w drinku White Russian lub Black Russian.

Czy można samemu zrobić fajne drinki alkoholowe

Domowe drinki alkoholowe można bez trudu zrobić z tego co mamy w barku. Podstawą drinków są mocne alkohole jak wódka, rum, tequila lub brandy. Do tego przydadzą się kolorowe likiery. Ważnym składnikiem są soki owocowe. Najpopularniejsze drinki powstają z dodatkiem soku pomarańczowego, grejpfrutowego, soku z limonki czy żurawinowego.

Super atrakcję na imprezie stanowi robienie drinków na oczach gości. Warto poznać kilka najważniejszych przepisów i tworzyć gościom różne kombinacje smakowe. Przyda się shaker do mieszania płynów, kostki lodu, soki owocowe i cukier. Dla gości niepijących można zrobić takie same drinki, tyle że bez alkoholu.

Najpopularniejsze przepisy na drinki alkoholowe

Smaczne drinki na bazie wódki

Najpopularniejsze i najłatwiejsze do zrobienia drinki powstają na bazie wódki, która zwykle znajduje się w każdym domowym barku. Najprostszym sposobem na stworzenie orzeźwiającego napoju, który ma w sobie moc alkoholu, jest wódka z sokiem pomarańczowym lub grapefruitowym. Natomiast wódka z sokiem pomidorowym tworzy popularny drink Krwawa Mary.

Mając kolorowe likiery możemy wyczarować ciekawe połączenia smakowe i kolorowe efekty w szklance. Popularny drink Sex on the beach robi się na bazie wódki z likierem brzoskwiniowym, sokiem pomarańczowym i żurawinowym. Ciekawy efekt smakowy daje wódka z mlekiem w znanym drinku Monte. Wódka i sok malinowy daje drink o nazwie Wściekły Pies.

Super drinki na bazie rumu

Dużo drinków robi się na bazie rumu. Należy do nich słynny drink Mojito, który rozcieńcza się wodą sodową i tonikiem, zaś smak nadaje sok z limonki pomieszany z miętą. Drink Cuba Libre zrobimy z rumu z dodatkiem soku z limonki i coli.

Drinki Daiquiri robione są z białego rumu, syropu cukrowego, soku z limonki i owoców, na przykład truskawek, mango i innych. Z rumu powstaje również pyszny, kokosowy napój Pina Colada zrobiony z dodatkiem mleka kokosowego i soku z ananasa.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto