Drinki z prosecco

drink z prosecco
drink z prosecco

Białe, wytrawne wino musujące Prosecco uważane jest za tańszy odpowiednik szampana, produkowany we Włoszech. To smaczne wino z bąbelkami możemy pić bezpośrednio, lecz stało się ono modnym składnikiem drinków i koktajli. Sprawdza się głównie jako orzeźwiający drink w czasie letnich imprez i jest szczególnie lubiane przez młodzież. Najpopularniejsze drinki na bazie Prosecco to Aperol Spritz, Prosecco z Martini, czy Prosecco z ginem. Drinki z Prosecco są bardzo łatwe i szybkie do zrobienia i świetnie sprawdzają się w czasie imprez. Jako dodatki służą najczęściej sok z cytryny, kawałki pomarańczy lub innych owoców.

Drink z Prosecco - pomysły na najpopularniejsze drinki z winem

Nic tak nie pasuje do imprezy latem jak orzeźwiające drinki na bazie Prosecco. Lekkie drinki z nutą owocową i kwiatową robimy z Prosecco z dodatkiem różnych mocnych alkoholi, jak również soków owocowych. Nie tylko wyśmienicie smakują, lecz także zdobią stół podane w kieliszkach do szampana lub dużych dzbankach z kostkami lodu i kawałkami owoców. Przedstawiamy jakim trunkiem jest Prosecco i wyjaśnimy jakie drinki można z nim zrobić. Proponujemy garść przepisów na pyszne drinki z Prosecco.

Jak zrobić drinki na bazie prosecco

Włoskie wino musujące Prosecco stanowi świetną bazę do drinków. Przepisy na drinki z szampanem byłyby zbyt drogie, ponadto utarło się, że szampana pije się tylko na specjalne okazje. Można jednak wykorzystać do drinków włoskie wino musujące, jakim jest Prosecco.

Białe lub różowe wino Prosecco ma długą tradycję. Najstarsze wzmianki o produkcji musującego wina pochodzą ze Średniowiecza. Wino to posiada kilka odmian różniących się ilością bąbelków. Występuje Prosecco wytrawne lub półwytrawne i najczęściej uważane jest za tańszą wersję szampana. Smak Prosecco jest orzeźwiający i lekki, z nutą owocową i kwiatową. Wino musujące pija się samodzielnie jako aperitif, szczególnie do lekkich potraw.

Drinki z Prosecco robi się z dodatkiem martini, aperolu, ginu, wódki, likierów czy też owoców, jak na przykład brzoskwinie, pomarańcze, maliny itp. Ważnym dodatkiem do drinków są soki owocowe, jak sok z cytryny, z limonki, z grapefruita, z pomarańczy, porzeczki czy inne. Drinki podaje się w długich kieliszkach jak do szampana, dzięki czemu bąbelki nie uciekają. Koktajle, na przykład z Prosecco i martini, można zrobić również w dzbanku, do którego wrzucamy takie dodatki jak kostki lodu i kawałki owoców.

Najsłynniejsze drinki na bazie Prosecco to:

  • Aperol Spritz,
  • Prosecco z Martini,
  • French 75,
  • Bellini,
  • Rosellini.

Najsłynniejsze drinki z Prosecco - przepis i dodatki

Najbardziej znany i bardzo smaczny drink z Prosecco powstaje w połączeniu z Aperolem. Aperol to słynny, włoski alkohol ziołowy o recepturze owianej tajemnicą. Powstał w XX wieku, lecz popularność zdobył dopiero po II wojnie, kiedy to włoska młodzież zasmakowała w drinku Aperol Spritz.

Według legendy napój ten powstał w czasie wojen napoleońskich, kiedy to francuscy żołnierze zasmakowali we włoskich winach. Były one jednak za mocne, dlatego rozcieńczano je wodą. Receptura Aperolu została dopracowana dopiero w XX wieku i wtedy zaczęto dodawać go do drinka z Prosecco. Przepis zna Aperol Spritz jest bardzo prosty. Wystarczy wlać do szklanki z kostkami lodu Aperol, Prosecco i gazowaną wodę. Na koniec wkładamy plasterek pomarańczy. Tajemnicą pysznego drinka jest schłodzenie wszystkich jego składników. Drink podajemy w schłodzonych szklankach.

Jak zrobić drink z Prosecco?

Drinki na bazie Prosecco idealnie sprawdzają się na imprezie, szczególnie latem. Warto poznać przepis na smaczny drink, szczególnie że koktajl z Prosecco można łatwo zrobić w domu. Najprostszym drinkiem jest koktajl z Prosecco i Martini. Drink warto przygotować w dzbanku, gdzie wkładamy kostki lodu i wlewamy Prosecco i Martini w równych proporcjach. Dodajemy wodę gazowaną oraz plastry pokrojonej pomarańczy. Ten smaczny drink staje się z czasem coraz bardziej wytrawny dzięki olejkowi ze skórki pomarańczy.

Na imprezie można również wykorzystać przepis na drink z Prosecco ze Spritem. W czasie letniego przyjęcia będzie on przyjemnie orzeźwiający i kwaskowaty. Dodatki, jakich potrzebujemy, to sok z cytryny, woda gazowana, cukier i listki mięty.

Modnym i łatwym do wykonania drinkiem jest French 75, który składa się z Prosecco i ginu. Jako dodatki służą: sok z cytryny, kostki lodu i cukier. Drink należy pić w postaci schłodzonej. Co ciekawe, z Prosecco możemy również zrobić musujące Mojito lub Krwawą Mary z dodatkiem Prosecco zamiast wódki.

Prosecco idealnie nadaje się jako składnik owocowych koktajli. Wystarczy zblendować ulubione owoce świeże lub mrożone, dodać pokruszony lód i Prosecco. Jednak znawcy zalecają, aby owoców nie blendować, lecz przecierać łyżeczką przez sitko. Blendowanie podnosi temperaturę owoców i osłabia ich aromat. Z przetartych owoców i Prosecco robi się pyszne i słynne koktajle Bellini i Rossellini. Do drinka Bellini używa się przetartej brzoskwini UFO, zaś do Rossellini utartych truskawek.

Drinki z prosecco - przepisy

Często zadawane pytania
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto