Szynka z indyka
- Mięso z piersi indyka bez skóry (1000 g)
Przepis na szynkę z indyka krok po kroku
Mięso (w całości) umyj i włóż do garnka.
Wlej około 2 l wody.
Dodaj: 1 łyżkę soli, 3 liście laurowe, 4 ziarna ziela angielskiego, łyżeczka słodkiej papryki, tymianku i pieprzu.
Zagotuj. Od momentu wrzenia gotuj około 30-40 minut. Czas zależy od wielkości mięsa.
Szynka jest gotowa, gdy mięso w środku nie będzie surowe.
Najlepiej jest sprawdzić poprzez przekrojenie wędliny w najszerszym miejscu.
Więcej informacji na temat szynki z indyka
Ta domowa, gotowana wędlina jest szybka, łatwa i zdrowa. Szynka z indyka jest pyszna i dietetyczna, a do tego bez problemu możesz zrobić ją sam w domu. To najlepszy pomysł na to, by otrzymać smaczny dodatek na kanapki. Jest świetna na dietę, ponieważ ma bardzo niską kaloryczność. Zawiera bardzo dużo białka, a znikomą ilość tłuszczu. Przepis na szynkę z indyka jest banalny, więc każdy jest w stanie go zrobić. Składniki wybierasz Ty, więc wiesz, co w wędlinie się znajduje. Sprawdź jak zrobić szynkę z indyka.
Domowa szynka z indyka jest najlepsza na kanapki. To dobra propozycja, gdy lubisz samemu przygotowywać swoje domowe wędliny. Jest bardzo łatwa i szybka do zrobienia, nie ma tu nic skomplikowanego. Zrobienie wędliny z prostymi składnikami jest łatwością. Sam sprawdź. Może być to zarówno dietetyczna, jak i smaczna propozycja. Z tym przepisem zaczniesz sam robić swoje wędliny.
Warto jest włączyć mięso z indyka do swojego jadłospisu. Szynka z indyka jest bardzo zdrowa. Taki pyszny pomysł na wędlinę sprawdzi się świetnie, gdy zwracasz uwagę na wartości odżywcze Twojej diety. Jest dobrym pomysłem na to, by dostarczyć bardzo dużo białka. To najlepsza propozycja, by otrzymać produkt bez węglowodanów. Pierś z indyka ma bardzo mało tłuszczu (zaledwie 0,7 g na 100 g). Przy tym dostarcza niewiele kilokalorii (84 kcal w 100 g). Jest to lekkostrawna propozycja, nie obciąża żołądka. Nada się dla osób, które wymagają diety lekkiej. Można podawać ją najmłodszym. Sytość po zjedzeniu szynki z indyka jest duża. W piersi z indyka znajdują się witaminy, między innymi te z grupy B. Zawiera ona też żelazo, potas, fosfor czy cynk.
Jak zrobić szynkę z indyka? Przygotuj potrzebne składniki (umyj mięso i przyszykuj przyprawy). Należy ugotować mięso razem z przyprawami - gotowe. To naprawdę jest wszystko. Szynka z indyka jest dobra, gdy po przekrojeniu w najgrubszym miejscu jest w pełni ugotowana. Pamiętaj, że czas gotowania zależy od wielkości piersi indyczej. Szybciej ugotuje się kawałek mniejszy. Jeżeli kawałek mięsa jest duży, należy go gotować dłużej.
Jeśli chodzi o przyprawy, możesz wykorzystać takie, jakie chcesz. Pyszna może być z czosnkiem i rozmarynem. Smaczna będzie także z ostrą papryką, jeśli lubisz ostre smaki. Dodaj takie przyprawy, które najbardziej lubisz.
Jak zrobisz szynkę z indyka, przechowuj ją w szczelnie zamkniętym pojemniku. Możesz wykorzystać ją nie tylko na kanapki, ale też do różnych potraw z użyciem wędliny drobiowej. Super sprawdzi się w tostach, omlecie lub zapiekance makaronowej.
Alergeny w szynce z indyka
Lista alergenów dla szynki z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na szynkę z indyka
Wartości odżywcze szynki z indyka
Wędlina jest niskotłuszczowa i niskokaloryczna. Nie zawiera węglowodanów. Ma zerowy indeks glikemiczny. To super wędlina, która jest najlepsza na diecie.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.