Szynka z dzika
- Schab z dzika (1500 g)
- Czosnek (50 g)
- Masło (25 g)
Przepis na szynka z dzika krok po kroku
Mięso oczyść z błonek. Natrzyj pieprzem i solą.
Na patelni rozgrzej masło i podsmaż na nim mięso.
Mięso przełóż do brytfanny. Obłóż posiekanym na plasterki czosnkiem i rozmarynem.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 200 st. C przez 60 minut.
Więcej informacji na temat szynka z dzika
Szynka z dzika to wspaniała opcja dla wszystkich miłośników prostych domowych wędlin. Całość jest smaczna i prosta. Do tego niezwykle aromatyczna i sucha. Całość prezentuje się i smakuje naprawdę fantastycznie. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do pysznych dań, czy nawet jako wędlina na kanapki. To rarytas, który doceni każdy miłośnik dziczyzny. W tym wydaniu mięso z dzika jest naprawdę wspaniałe.
Przepis na szynkę z dzika to doskonała opcja dla wszystkich miłośników mięs. Choć wędliny można bez problemu kupić w każdym sklepie, to jednak ta domowa i tradycyjna jest po prostu najlepsza. Dziczyzna to mięso dość specyficzne. Nie każdy za nim przepada. Potrzebuje odpowiedniej oprawy w postaci przypraw i aromatów. Najlepiej smakuje, gdy jest wędzona, jednak nie jest to warunek konieczny. Jest bardzo łatwa, a efekt zaskoczy każdego, kto jej spróbuje. Jest niezwykle smaczny, wystarczy tylko do niego wykorzystać odpowiednie przyprawy. Choć całość może wydawać się dość skomplikowana, wcale taka nie jest. To danie można przygotować w ekspresowym tempie, a jego smak zachwyci każdego, kto tylko go spróbuje. To dlatego, że dziczyzna świetnie komponuje się z przyprawami. Robiąc wędlinę własnoręcznie, można również kontrolować dodatek soli, która w przypadku osób z dużym ryzykiem chorób układu krwionośnego, powinna być w diecie redukowana. Robiąc wędlinę własnoręcznie, można też użyć ulubionej mieszanki przypraw, tak by smak całkowicie odpowiadał osobistym preferencjom.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić szynkę z dzika, by była pyszna, a przy tym niezbyt skomplikowana, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Dowiesz się z niego jak przygotować mięso dzika w domu. To dobra opcja, z której powstaje smaczna wędlina. Sprawdzi się idealnie na kanapki. Dobrze jest użyć do niego mięsa, które nie posiada zbyt wielu błonek, by wędlina nie wyszła zbyt żylasta. Jednak nie jest dobrze wybierać kawałki, które zupełnie pozbawione są tłuszczu. Dodatek tłuszczu nadaje całości soczystości i lepszego smaku. Tłuszcz jest bowiem jego nośnikiem, dlatego wędlina z jego dodatkiem, nawet niezbyt dużym będzie smaczniejsza i apetyczniejsza.
Alergeny w szynka z dzika
Lista alergenów dla szynka z dzika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze szynka z dzika
To opcja, która zawiera sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, które mają niekorzystny wpływ na układ krążenia, dlatego mięso to nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(158g)
Węglowodany
(158g)
Tłuszcze
(158g)
Witaminy
(158g)
Składniki mineralne
(158g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.