Szynka w słoiku
- Szynka wieprzowa surowa (1500 g)
- Sól peklująca - 2 łyżki (20 g)
- Żelatyna - 2 łyżeczki (10 g)
- Sól - 1 szczypta (1 g)
- Czosnek niedźwiedzi świeży - 1 łyżeczka (10 g)
Przepis na szynkę w słoiku krok po kroku
Dodatkowo przygotuj 1/2 szklanki wody.
Mięso dokładnie umyj i pokrój na mniejsze kawałki.
Dodaj przyprawy i sól peklującą, wymieszaj wszystko i odstaw do lodówki na 24 h.
Zmiel mięso, przełóż całość do słoików. W tym czasie przygotuj żelatynę w wodzie.
Zalej mięso w słoikach wodą z żelatyną i szczelnie zamknij.
Pasteryzuj słoiki 3-krotnie przez 20 minut.
-
Karkówka w słoiku
-
Kiełbasa słoikowa
-
Mięso w słoiku z galaretką
-
Pasztet w słoiku
-
Boczek w słoiku
-
Zylc
-
Kiełbasa w słoiku
-
Mięso mielone w słoikach
-
Mięso mielone w słoiku
-
Tuszonka w słoikach
-
Mięso w słoikach pieczone
-
Smarowidło z mięsa w słoikach
-
Gulasz do słoika
-
Golonka w słoiku
-
Klopsy w occie
-
Smalec z mięsem w słoiku
-
Mięso w kawałkach w słoiku
-
Mielonka w słoiku po staropolsku
-
Mięso w słoikach
Więcej informacji na temat szynki w słoiku
Tradycyjna szynka w słoiku to dobry, domowy dodatek do pieczywa, który jesteś w stanie przygotować sam w swoim domu.
Mój dzisiejszy prosty przepis powstaje zaledwie z kilku składników, które bez problemu dostaniesz w każdym sklepie. Musisz zaopatrzyć się w dowolne mięso, ja tym razem skorzystałam z szynki wieprzowej, dodatkowo żelatyna, sól peklująca i przyprawy takie jak pieprz, majeranek, tymianek. Jeśli chcesz postawić na dodatkowe przyprawy, śmiało. Dzięki temu Twoja wędlina będzie jeszcze bardziej aromatyczna.
Zatem, jak zrobić szynka w słoiku?
W pierwszej kolejności mięso pokrój w kostkę, dopraw do smaku, dodaj sól peklującą i odstaw do lodówki na minimum 24 godziny.
W tym czasie w szklance wody przygotuj żelatynę.
Zmiel mięso, przełóż całość do słoików. Zalej mięso w słoikach wodą z żelatyną i szczelnie zamknij. Pasteryzuj słoiki 3-krotnie przez 20 minut. Po trzykrotnej pasteryzacji możesz przechowywać mięso nawet do pół roku.
Moja pyszna w smaku, szybka i łatwa w przygotowaniu szynka powstaje tak naprawdę z jednego składnika, czyli z mięsa, które jest źródłem łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Dostarczy nam ono do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Jeśli chcesz, aby nasza domowa, smaczna szynka była nieco bardziej delikatna i lekkostrawna wykorzystaj z mięsa z piersi z kurczaka.
Skoro już znasz mój przepis na szynkę w słoiku, koniecznie wykorzystaj go w domu. Będzie to dobry pomysł na obkład do chleba.
Dzięki samodzielnemu przygotowaniu takiego dodatku masz pewność, że Twoje posiłki są wolne do barwników i konserwantów, które teraz coraz częściej goszczą w naszej żywności. Dbając o swoje zdrowie, zadbaj o to, aby Twoje pożywienie było wolne od tych syntetycznych składników. Nasza domowa, pyszna szynka wieprzowa będzie idealnie smakować na świeżym, chrupkim pieczywie. Zadbaj, aby było ono na zakwasie o jak największym udziale mąki pełnoziarnistej.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w szynce w słoiku
Lista alergenów dla szynki w słoiku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
W przepisie na szynkę w słoiku nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- czosnek niedźwiedzi świeży
Wartości odżywcze szynki w słoiku
Szynkę możesz przygotować z dowolnego rodzaju mięsa.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.