Szpinak nowozelandzki
- Makaron penne (250 g)
- Szpinak - nowozelandzki (150 g)
- Boczek surowy (100 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Cebula (100 g)
- Śmietana 18% (150 g)
- Ser parmezan (30 g)
Przepis na szpinak nowozelandzki krok po kroku
Makaron ugotuj według instrukcji na opakowaniu.
Szpinak nowozelandzki dokładnie umyj i porwij na mniejsze kawałki.
Szpinak pokrój w kostkę. Przełóż na patelnię i podsmaż.
Cebulę pokrój w kostkę i dodaj do boczku. Smaż chwilę razem, aż cebula zmięknie.
Dodaj szpinak i smaż razem około 5 minut.
Parmezan zetrzyj na tarce.
Na patelnie dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Dokładnie wymieszaj i duś razem jeszcze kilka minut.
Wlej śmietanę, dodaj parmezan i dopraw solą oraz pieprzem. Wymieszaj dokładnie.
Dodaj ugotowany i odcedzony makaron na patelnie.
Wymieszaj i podawaj.
-
Makaron ze szpinakiem
-
Pappardelle
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Makaron ze szpinakiem i kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem i tuńczykiem
-
Kurczak po toskańsku
-
Makaron z łososiem i szpinakiem
-
Makaron ze szpinakiem i suszonymi pomidorami
-
Makaron z pesto i kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem i fetą
-
Makaron ze szpinakiem i łososiem
-
Spaghetti ze szpinakiem
-
Zapiekanka makaron ze szpinakiem
-
Tagliatelle ze szpinakiem
-
Makaron ze szpinakiem i pomidorami
-
Penne ze szpinakiem
-
Makaron z tuńczykiem i szpinakiem
-
Makaron z krewetkami i szpinakiem
-
Makaron ze szpinakiem
Więcej informacji na temat szpinaku nowozelandzkiego
Szpinak nowozelandzki podany z makaronem i boczkiem to świetny pomysł na smaczny obiad. To szybkie i łatwe w przygotowaniu danie na pewno Wam zasmakuje.
Szpinakiem nowozelandzkim nazywa się roślinę o botanicznej nazwie trętwian czterorożny. Różni się znacznie wyglądem i smakiem od dobrze znanego szpinaku. Nazywany jest szpinakiem głównie przez podobne do niego wartości odżywcze i możliwości zastosowania. Liście mają kształt trójkąta i są większe oraz bardziej mięsiste. Ich smak jest jednak delikatniejszy. Od tradycyjnego szpinaku różni się również hodowlą. Potrzebuje dużo dłuższego czasu do rozrostu i odpowiednio sprzyjającego klimatu. Jest również rośliną wieloletnią.
Jeśli zastanawiasz się, jak przyrządzić szpinak nowozelandzki to już pokazuje przepis na szpinak nowozelandzki. Na początku makaron ugotuj według instrukcji na opakowaniu. Szpinak nowozelandzki dokładnie umyj i porwij na mniejsze kawałki. Szpinak pokrój w kostkę. Przełóż na patelnię i podsmaż. Cebulę pokrój w kostkę i dodaj do boczku. Smaż chwilę razem, aż cebula zmięknie. Dodaj szpinak i smaż razem około 5 minut. Parmezan zetrzyj na tarce. Na patelnie dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Dokładnie wymieszaj i duś razem jeszcze kilka minut. Wlej śmietanę, dodaj parmezan i dopraw solą oraz pieprzem. Wymieszaj dokładnie. Dodaj ugotowany i odcedzony makaron na patelnie. Wymieszaj i podawaj.
W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić szpinak nowozelandzki. Jeśli chcesz, by ten pyszny posiłek był wegetariański, to możesz pominąć dodatek boczku. Szpinak ze śmietaną i parmezanem sam w sobie będzie na tyle pyszny, że na pewno przypadnie Ci do gustu.
Jeśli chcesz wykorzystać szpinak nowozelandzki jako dodatek do obiadu, to przed przygotowaniem sałatki chwilę go sparz, by zmiękł. Taki zdrowy dodatek to zawsze świetny pomysł na wzbogacenie obiadu. Szpinak ma w sobie wiele witaminy C, który wzmaga wchłaniania żelaza z pozostałych produktów takich jak np. mięso. Sprawdź sam, jak dobry w smaku jest szpinak nowozelandzki i koniecznie wykorzystaj go do naszego przepisu.
Alergeny w szpinaku nowozelandzkim
Lista alergenów dla szpinaku nowozelandzkiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron penne
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
- Ser parmezan
Wartości odżywcze szpinaku nowozelandzkiego
Szpinak ma w sobie wiele witaminy C, który wzmaga wchłaniania żelaza z pozostałych produktów takich jak np. mięso.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.