Szparagi z jajkiem
- Szparagi - 5 sztuk (150 g)
- Jajko (2 szt.)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na szparagi z jajkiem krok po kroku
Szparagi dokładnie umyj i odłam od nich suche końcówki.
Podgotuj je al'dente w osolonej wodzie.
Ugotowane szparagi podsmaż na oliwie z oliwek na patelni. Dopraw je.
Gotowe szparagi przełóż na talerz. Na tej samej patelni usmaż jajka sadzone, dopraw je solą i pieprzem.
Usmażone jajka przełóż na szparagi.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Turbot
-
Falafel
-
Sałatka z kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Makaron z cukinii
-
Schabowe w sosie
-
Kurczak curry
-
Pierś z kaczki
-
Pstrąg pieczony
-
Filet z kurczaka
-
Łosoś z piekarnika
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pstrąg
-
Makaron z pesto
-
Kapusta wigilijna
-
Dietetyczny obiad
Więcej informacji na temat szparagów z jajkiem
Pyszne szparagi z jajkiem to dobry pomysł na domowy, a co ważne szybki w wykonaniu posiłek, który idealnie sprawdzi się na obiad, jako posiłek do pracy lub na kolację. Szparagi są bardzo dobre, dzięki składnikom, które dodawane są do nich. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Posiłek zachwyci każdego, i gwarantuję, że zniknie w mgnieniu oka. Potrawę możesz doprawić przyprawami wskazanymi w przepisie lub wedle uznania.
Jak zrobić szparagi z jajkiem? Przygotowanie ich jest proste. Na początku należy umyć dokładnie szparagi i odłamać od nich twarde końcówki. Następnie gotujemy je al’dente w osolonej wodzie. Ugotowane szparagi przekładamy na rozgrzaną oliwę z oliwek na patelni, podsmażamy je i doprawiamy. Gotowe przekładamy na talerz. Na tej samej patelni smażymy jajka sadzone i doprawiamy je solą i pieprzem. Usmażone jajka przekładamy na szparagi.
Przepis na szparagi z jajkiem nie jest skomplikowany tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się między innymi ze szparagów, które mają wiele cennych właściwości zdrowotnych. Jest to warzywo, które głównie możemy spotkać na stołach w okresie wiosennym. Szparagi posiadają mnóstwo wartości odżywczych. Główka i miękka łodyga posiada białka, cukrów ogólnych oraz redukujących, natomiast zdrewniała część więcej błonnika. Ponadto możemy w nich znaleźć wapń, magnez, selen oraz kwas foliowy, które ma ogromne znacznie podczas ciąży. Szparagi są wyjątkowe, ponieważ posiadają wszystkie aminokwasy egzogenne. Jest to bardzo rzadko spotykane zjawisko wśród roślin. Dodatkowo szparagi niwelują rozwinięcie się cukrzycy, regulują poziom cholesterolu, a także mają wpływ na prawidłowy rozwój mikroflory jelitowej.
Szparagi zielone z jajkiem sadzonym posiadają wiele właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu. Idealnie sprawdzą się również jako lunch lub podwieczorek. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony prosty przepis na pewno ułatwi Ci ich przygotowanie.
Alergeny w szparagach z jajkiem
Lista alergenów dla szparagów z jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze szparagów z jajkiem
Szparagi to bogactwo wartości odżywczych oraz posiadają niski indeks glikemiczny. Potrawa jak najbardziej jest wskazana.
Energia i białka
(290g)
Węglowodany
(290g)
Tłuszcze
(290g)
Witaminy
(290g)
Składniki mineralne
(290g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.