Szparagi z boczkiem
- Szparagi - około 15 sztuk (500 g)
- Boczek wędzony bez kości (300 g)
- Śmietanka kremowa 30% - pół szklanki (120 g)
- Masło (60 g)
Przepis na szparagi z boczkiem krok po kroku
Szparagi umyj i odetnij zdrewniałe końcówki.
Można to zrobić, także naginając warzywo miejsce, w którym pęknie, nie nadaje się do spożycia.
Szparagi owiń boczkiem.
Rozgrzej masło na patelni i smaż szparagi przez 2-3 minuty na dużym ogniu.
Wlej śmietanę i gotuj jeszcze 2-3 minuty.
Dopraw całość solą i pieprzem.
Podawaj na dużym talerzu.
Więcej informacji na temat szparagów z boczkiem
Szparagi z boczkiem to bardzo dobry pomysł na pyszne danie dla całej rodziny. Szparagi w boczku podać można na śniadanie. Świetnie sprawdzą się także jako dodatek do obiadu. Szparagi są warzywem sezonowym, możemy je kupić w sklepie od maja do czerwca. Warto skorzystać ze świeżych szparagów. Mrożone nadają się jedynie jako dodatek do zupy krem. Przepis na szparagi z boczkiem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: szparagi, boczek wędzony, masło klarowane, śmietana kremówka, sól, pieprz.
Jak zrobić szparagi z boczkiem? Szparagi umyj i odetnij zdrewniałe końcówki. Można to zrobić, także naginając warzywo miejsce, w którym pęknie, nie nadaje się do spożycia. Szparagi owiń boczkiem. Rozgrzej masło na patelni i smaż szparagi przez 2-3 minuty na dużym ogniu. Wlej śmietanę i gotuj jeszcze 2-3 minuty. Dopraw całość solą i pieprzem. Podawaj na dużym talerzu.
Boczek wieprzowy jest mięsem o dużej zawartości tłuszczu. Zawiera również łatwo przyswajalne białko zwierzęce. Jest źródłem wapnia, magnezu i fosforu. Wapń jest bardzo ważnym minerałem odpowiadającym za prawidłową budowę kości i zębów. Magnez natomiast odgrywa ważną rolę w prawidłowym skurczu mięśni. Pamiętaj, aby wybierać mięso dobrej jakości z chowu bez antybiotyków. Wybierając boczek, staraj się wybierać ten z większą zawartością mięsa. Białko ma bardzo ważny wpływ na nasz organizm. Białko jest składnikiem wielu enzymów w naszym organizmie, bierze udział w szeregach reakcji odpowiadających za metabolizm. Jest także potrzebne do budowy komórek naszego ciała. Dlatego powinniśmy dbać o prawidłową podaż tego makroskładnika.
Podsumowując pyszne szparagi to prosty przepis na smaczne i orzeźwiające danie. Szparagi można podać także na imprezę. Szparagi powinny być przygotowane w wersji al dente. Warzywo najlepiej smakuje, gdy jest lekko chrupiące. Szparagi są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Nie powinno się ich przechowywać w lodówce, lecz zrobić na świeżo.
Alergeny w szparagach z boczkiem
Lista alergenów dla szparagów z boczkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Masło
Wartości odżywcze szparagów z boczkiem
Szparagi z boczkiem to danie zawierające dużą ilość błonnika pokarmowego. Jest także świetnym źródłem białka. Szparagi zawierają dużą ilość składników mineralnych oraz witamin.
Energia i białka
(230g)
Węglowodany
(230g)
Tłuszcze
(230g)
Witaminy
(230g)
Składniki mineralne
(230g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.