Szparagi na maśle
- Szparagi - 1 pęczek (500 g)
- Masło - 3 łyżki (30 g)
Przepis na szparagi na maśle krok po kroku
Szparagi opłucz i przełam, by pozbyć się zgrubiałych końcówek.
Na patelni rozgrzej masło i wyłóż na nią szparagi.
Smaż je przez 8 minut, od czasu do czasu obracając je.
Na końcu dodaj sól i pieprz i smaż całość przez 2 minuty.
Więcej informacji na temat szparagów na maśle
Szparagi na maśle to idealny dodatek do dań głównych, który ze względu na wspaniały smak na pewno skradnie serca wielu osób. Są chrupiące, a przy tym bardzo jędrne. Krótki czas podsmażania sprawia, że nie tracą swoich właściwości, dlatego spokojnie można uznać, że są niezwykle zdrowym wyborem. To świetny pomysł na wiosenny dodatek obiadowy, który zastąpi każdą surówkę.
Szparagi zielone na maśle są idealnym wyborem, gdy chce się wzbogacić swój posiłek. Mają mało kalorii i naprawdę niski indeks glikemiczny, a przy tym są bardzo smaczne. Pięknie się prezentują, ze względu na swój wspaniały zielony kolor i dopełnią każde mięsne, ale i jarskie danie.
Przepis na szparagi na maśle jest niezwykle łatwy i szybki. Można je przygotować w zaledwie kilka chwil, dzięki czemu stanowią świetną opcję dla osób zabieganych, które chciałyby urozmaicić w łatwy sposób danie obiadowe. Szparagi nie potrzebują długiej obróbki termicznej, dzięki czemu zachowują wszystkie właściwości i są naprawdę zdrowym wyborem. Szparagi to świetne źródło witaminy E, która jest silnym antyoksydantem i nazywana jest witaminą młodości nie bez powodu, dba ona bowiem o piękny wygląd skóry, włosów i paznokci. Substancje fitochemiczne, które są zawarte w szparagach wpływają również na obniżenie stanu zapalnego w organizmie i mogą łagodzić artretyzm. Te warzywa mają również pozytywny wpływ na zdrowie układu krwionośnego.
Jeśli szukasz dobrej inspiracji na to jak zrobić szparagi na maśle, które pysznie smakują, a przy tym są naprawdę łatwe, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstają z niego bardzo jędrne i pełne smaku warzywa, które skradną serce każdego smakosza.
Choć smażone szparagi na maśle są daniem jarskim, nie są w pełni wegańskie ze względu na dodatek masła. Można je jednak zastąpić sporą ilością oliwy z oliwek, która również bardzo dobrze smakuje i pasuje do tych warzyw.
Z tego przepisu dowiesz się jak smażyć szparagi, by były fantastycznie pyszne, a także bardzo zdrowe. To dobry wybór dla miłośników zdrowego odżywiania.
Alergeny w szparagach na maśle
Lista alergenów dla szparagów na maśle przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze szparagów na maśle
Szparagi powinny często gościć w menu, dlatego że są wspaniałym źródłem wielu witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(265g)
Węglowodany
(265g)
Tłuszcze
(265g)
Witaminy
(265g)
Składniki mineralne
(265g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.