Sznycle z indyka
- Mięso z piersi indyka bez skóry (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mleko 1,5% - 4 łyżki (40 ml)
- Bułka tarta - 4 łyżki (40 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na sznycle z indyka krok po kroku
Filety indyka rozbij tłuczkiem.
Do głębokiego talerza wbij jajko i roztrzep widelcem, do drugiego talerze - mleko, a na płaski talerz wysyp bułkę tartą.
Fileta zamaczaj kolejno i dokładnie w mleku, jajku i bułce tartej.
Układaj na patelnię z rozgrzanym olejem lub masłem i smaż kilka minut z każdej strony.
Podawaj z ziemniakami i surówką.
-
Wiener schnitzel
-
Sznycel wieprzowy
-
Sznycel po wiedeńsku
-
Sznycel wiedeński
-
Sznycel cielęcy
-
Sznycel ministerski
-
Sznycel z jajkiem
-
Sznycel z kurczaka
-
Sznycel drobiowy
-
Sznycel z indyka w sosie
-
Sznycle z szynki wieprzowej
-
Sznycel mielony
-
Sznycle mielone
-
Sznycel z indyka z piekarnika
-
Sznycle z indyka duszone
-
Sznycle z indyka z piekarnika
-
Sznycle wieprzowe
-
Sznycle z indyka pieczone
-
Sznycle
Więcej informacji na temat sznycli z indyka
Sznycel z indyka to świetny, bardzo prosty i szybki pomysł na obiad dla całej rodziny. Podstawowe składniki, niezbędne do tego, aby przygotować kotlety ze sznycla to oczywiście pierś z indyka, mleko, jajka oraz bułka tarta - większość z nas zapewne na co dzień ma te produktu w domu, danie to nie wymaga więc większych przygotowań, czy dużych przedwczesnych zakupów. Jak przygotować sznycle z indyka? Mięso wystarczy rozbić tłuczkiem na bardzo cienki filet, obtoczyć kolejno w mleku, roztrzepanym widelcem jajku i bułce tartej i smażyć na oleju, oliwie lub maśle. Ten przepis chyba nie może być prostszy, ani szybszy do wykonania. Co więcej, jeśli zastanawiasz się jak zrobić dobre sznycle, nie musisz ograniczać się do zdrowienia standardowej panierki i ich usmażenia. Odpowiedzi na pytanie jak przyrządzić sznycle z indyka jest bardzo wiele. Do panierki możesz dodać płatki kukurydziane, owsiane, orzechy, migdały, sezam, czy otręby. Bułkę tartą, przed obtoczeniem w niej mięsa możesz wymieszać z przyprawami - na przykład słodką i/lub ostrą papryką, przyprawą curry, gotową mieszanką przypraw do mięs, czy ziołami takimi jak majeranek, rozmaryn, tymianek, zioła prowansalskie lub toskańskie. Sznycle z indyka możesz przygotować również w sosie, na przykład grzybowym, ze świeżych lub suszonych grzybów lub samych pieczarek, w sosie jogurtowo-koperkowym, czy musztardowym. Również w kwestii dodatków do sznycla z indyka pozostawiona jest pełna dowolność. Najczęściej podaje się je z ziemniakami pieczonymi lub gotowanymi, posypanymi natką pietruszki lub koperkiem, surówką z marchewki lub kiszonej kapusty, buraczkami na ciepło lub fasolką szparagową. Warto pamiętać, że sznycle z indyka to danie dość tłuste, kaloryczne i ciężkostrawne. Głównym winowajcą jest panierka, która owszem, nadaje wyjątkowego smaku i wiele osób nie wyobraża sobie zjedzenia mięsa bez panierki, ale jednocześnie chłonie bardzo dużą ilość tłuszczu, który został wykorzystany do smażenia. Warto o tym pamiętać, aby nie przesadzić przypadkowo z jego ilością.
Alergeny w sznyclach z indyka
Lista alergenów dla sznycli z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięsa
Wartości odżywcze sznycli z indyka
Najbardziej kalorycznym elementem dania jest panierka, dlatego warto z niej zrezygnować zwłaszcza na dietach redukcyjnych.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.