Sznycel z indyka z piekarnika
- Mięso z piersi indyka bez skóry (400 g)
- Oliwa z oliwek (20 ml)
Przepis na sznycel z indyka z piekarnika krok po kroku
Pierś z indyka dokładnie umyj, osusz, pokrój w plastry.
W miseczce wymieszaj oliwę z przyprawami: łyżeczką papryki słodkiej, pół łyżeczki imbiru, kolendrą, chilli, solą i pieprzem.
Przygotowane wcześniej sznycle z indyka wysmaruj przyprawionym olejem i pozostaw na co najmniej 30 minut w chłodnym miejscu.
Następnie przełóż sznycle do rękawa do pieczenia i szczelnie zawiąż.
Piekarnik nagrzej do temperatury 170 st. C. Sznycle piecz około 35-40 minut.
-
Sznycle z indyka
-
Wiener schnitzel
-
Sznycel wieprzowy
-
Sznycel po wiedeńsku
-
Sznycel wiedeński
-
Sznycel cielęcy
-
Sznycel ministerski
-
Sznycel z jajkiem
-
Sznycel z kurczaka
-
Sznycel drobiowy
-
Sznycel z indyka w sosie
-
Sznycle z szynki wieprzowej
-
Sznycel mielony
-
Sznycle mielone
-
Sznycle z indyka duszone
-
Sznycle z indyka z piekarnika
-
Sznycle wieprzowe
-
Sznycle z indyka pieczone
-
Sznycle
Więcej informacji na temat sznycla z indyka z piekarnika
Sznycel z indyka z piekarnika to doskonały sposób na pyszne danie dla całej rodziny. Kotlet w tym daniu pieczony jest w piekarniku, dzięki czemu jest zdrowszy.
Przepis na sznycel z indyka z piekarnika to najlepszy sposób na obiad. Przez to, że kotlet jest pieczony, to również stanowi lepszą opcję dla zdrowia niż tradycyjna opcja smażona na patelni. Taki kotlet zawiera znacznie mniej kalorii i nie wchłania dodatkowego tłuszczu, jest więc również bardziej lekkostrawny. Możesz go zapanierować lub podawać bez panierki. Będzie świetnym wyborem zwłaszcza dla osób na diecie redukcyjnej czy lekkostrawnej. Całe danie jest bardzo delikatne i nie obciąża układu trawiennego. Dostarcza również niezbyt wiele kalorii, za to sporo białka. To bardzo smaczny wybór na łatwy posiłek, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale dostarcza mnóstwa zdrowych składników. Indyk powinien gościć w menu zdecydowanie częściej, choć zwykle cieszy się mniejszą popularnością niż kurczak. Jednak warto, by znalazł miejsce w jadłospisie, a ten przepis jest świetnym na to sposobem.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sznycel z indyka z piekarnika, by był smaczny, soczysty i szybki, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Ten przepis na filet z indyka w sosie pozwala stworzyć danie idealne, które świetnie sprawdzi się na co dzień. Zajmuje tylko kilka chwil, a jego smak zaskakuje intensywnością. Sprawdzi się na łatwy i szybki obiad. Indyk jest świetny wyborem w codziennej diecie. To mięso niezwykle chude, a przy tym dostarczające sporo pełnowartościowego białka. To świetne źródło witamin z grupy B, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, a w szczególności układu nerwowego. Dodatkowo dostarcza również tryptofanu, który pomaga w lepszym zasypianiu. Sznycel możesz podawać z ulubionymi dodatkami, takimi jak: ziemniaki, kasza, czy ryż. Idealnie komponuje się też z warzywami z wody. Jeśli uwielbiasz mięso z kurczaka, jednak nieco Ci się znudziło, koniecznie sięgnij po ten przepis.
Alergeny w sznyclu z indyka z piekarnika
Lista alergenów dla sznycla z indyka z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sznycel z indyka z piekarnika
Wartości odżywcze sznycla z indyka z piekarnika
To zdrowa opcja, która zawiera dużo białka.
Energia i białka
(105g)
Węglowodany
(105g)
Tłuszcze
(105g)
Witaminy
(105g)
Składniki mineralne
(105g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.