Sznycel ministerski
- Karkówka wieprzowa (800 g)
- Jajko (3 szt.)
- Bułka pszenna - sucha, 2 sztuki (120 g)
- Bułka tarta (50 g)
- Olej rzepakowy (40 ml)
Przepis na sznycel ministerski krok po kroku
Połowę karkówki zmiel w maszynce do mięsa przez duże oczka, a drugą połowę przez małe oczka.
Do mięsa dodaj surowe jajka oraz przeciśnięty przez praskę czosnek. Dopraw solą i pieprzem. Całość dokładnie wyrabiaj.
Z masy uformuj podłużne, cienkie kotlety.
Suche bułki pokrój w małą kostkę.
Kotlety obtaczaj w bułce tartej i kawałkach bułki. Dociskaj, by grzanki dobrze przykleiły się do mięsa.
Na patelni podgrzej olej i smaż na nim sznycle z obu stron.
-
Mielony z piekarnika
-
Kotlety mielone z piekarnika
-
Kotleciki rybne
-
Mielone z pieczarkami
-
Mielone z piekarnika
-
Kotlety mielone
-
Kotlety mielone z indyka
-
Kotlety mielone z pieczarek
-
Klopsy mielone
-
Kotlety z soczewicy czerwonej
-
Burger domowy
-
Bryzol wołowy
-
Mielone z cukinią
-
Kotlety z kaszy jęczmiennej
-
Kotlety z mięsa z rosołu
-
Kotlety mielone bez bułki
-
Pulpety w sosie grzybowym
-
Mielony z kurczaka
-
Kotlety mielone
Więcej informacji na temat sznycla ministerskiego
Sznycel ministerski to pyszny kotlet mielony przygotowany w panierce z grzanek i bułki tartej. Koniecznie sprawdźcie pomysł na najlepszy mięsny dodatek do dania głównego.
Sznycel ministerski to kotlet, który przygotowuje się z mielonego mięsna. Najczęściej formuje się go w kwadratowy kształt, ale nie jest to reguła. Najważniejszym składnikiem jest panierka, a dokładnie grzanki, które wciska się lekko w mięso. To powoduje, że nie odpadną one podczas smażenia.
Pewnie zastanawiacie się jak zrobić sznycel ministerski. Ten dobry kotlet z grzankami to świetny pomysł na obiad. Dlatego przygotujcie ten smaczny sznycel już dziś.
Na początku połowę karkówki zmiel w maszynce do mięsa przez duże oczka, a drugą połowę przez małe oczka. Do mięsa dodaj surowe jajka oraz przeciśnięty przez praskę czosnek. Dopraw solą i pieprzem. Całość dokładnie wyrabiaj. Z masy uformuj podłużne, cienkie kotlety. Suche bułki pokrój w małą kostkę. Kotlety obtaczaj w bułce tartej i kawałkach bułki. Dociskaj, by grzanki dobrze przykleiły się do mięsa. Na patelni podgrzej olej i smaż na nim sznycle z obu stron. Uważaj jednak, ponieważ grzanki mogą szybko się przypalić. W tych kilku krokach znasz już przepis na sznycel ministerski.
Mięso wieprzowe jest to określenie na produkt otrzymany ze świń. Informacje o jego spożywaniu możemy znaleźć już w mitologiach rzymskiej i greckiej. Ze względu na to, że świnie są najprostsze w rozrodzie, to szturmem podbiły one świat i tym samym stały się najpopularniejszym mięsem. Na stołach średniowiecznej Polski królowała głównie baranina, wołowina, drób i dziczyzna. Jednak z czasem wieprzowina była spożywana już przez wszystkie klasy społeczne. Wówczas spożywano około dwóch świń rocznie na rodzinę, gdy ubijano je na Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Wtedy też wykorzystywano każdy element mięsa wieprzowego, a nadmiar suszono, solono lub wędzono. Pomimo swojej popularności mięso wieprzowe zakazane jest w kuchni żydowskiej i muzułmańskiej. Za to cieszy się ogromną popularnością w kuchni polskiej czy chińskiej.
Alergeny w sznyclu ministerskim
Lista alergenów dla sznycla ministerskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka pszenna
- Bułka tarta
Wartości odżywcze sznycla ministerskiego
Mięso wieprzowe to źródło pełnowartościowego białka.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.