Szaszłyki z piekarnika
- Łopatka wieprzowa (800 g)
- Cebula - 1 duża sztuka (200 g)
- Cukinia - 1 duża sztuka (300 g)
- Papryka czerwona - 2 średnie sztuki (300 g)
- Boczek wędzony bez kości (200 g)
- Pieczarki - 10 średnich sztuk (300 g)
- Olej rzepakowy - 5 łyżek stołowych (50 ml)
Przepis na szaszłyki z piekarnika krok po kroku
Łopatkę wieprzową pokrój w kostkę o wymiarach 3 × 3 cm.
Umieść mięso w misce, dodaj sól, pieprz, przeciśnięty przez praskę czosnek, paprykę ostrą, słodką, curry i majeranek, wlej olej rzepakowy i wymieszaj dokładnie.
Mięso umieść w lodówce na około 2-3 godziny.
Cebulę obierz z łupiny i pokrój na grube plastry.
Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w dużą kostkę.
Pieczarki przekrój na połówki.
Cukinię pokrój w plastry.
Patyczki do szaszłyków namocz w wodzie przez 20 minut.
Nadziewaj mięso, plastry boczku i warzywa tworząc kolorowe kompozycje.
Szaszłyki ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Piecz w nagrzanym do 200 st. C piekarniku przez 20 minut.
Szaszłyki podawaj z dodatkiem świeżego pieczywa żytniego.
-
Zupa gulaszowa
-
Polędwiczki wieprzowe
-
Gulasz wieprzowy
-
Galareta wieprzowa
-
Galaretka wieprzowa
-
Karkówka po cygańsku
-
Bitki wieprzowe
-
Golonka w piwie
-
Pulled pork
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie
-
Flaczki
-
Strogonow wieprzowy
-
Policzki wieprzowe
-
Garnek rzymski
-
Zupa węgierska
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
-
Zrazy wieprzowe
-
Pilaw
-
Dania z wieprzowiny
Więcej informacji na temat szaszłyków z piekarnika
Szaszłyki z piekarnika to świetny pomysł na pieczone mięso z dodatkiem warzyw. Szaszłyki tradycyjnie przygotowuje się z grubo krojonego mięsa, które marynuje się w ziołach. Potrawa przygotowywana jest na grillu, lecz w okresie zimowym można ją przygotować w piekarniku. Przepis na szaszłyki z piekarnika jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia szaszłyków potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: łopatka wieprzowa, cebula, boczek wieprzowy wędzony, papryka ostra, papryka słodka, czosnek, curry, majeranek, olej rzepakowy, sól, pieprz, papryka czerwona, pieczarki, cukinia.
Jak zrobić szaszłyki z piekarnika? Łopatkę wieprzową pokrój w kostkę o wymiarach 3 × 3 cm. Umieść mięso w misce, dodaj sól, pieprz, przeciśnięty przez praskę czosnek, paprykę ostrą, słodką, curry i majeranek, wlej olej rzepakowy i wymieszaj dokładnie. Mięso umieść w lodówce na około 2-3 godziny. Cebulę obierz z łupiny i pokrój na grube plastry. Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w dużą kostkę. Pieczarki przekrój na połówki. Cukinię pokrój w plastry. Patyczki do szaszłyków namocz w wodzie przez 20 minut. Nadziewaj mięso, plastry boczku i warzywa tworząc kolorowe kompozycje. Szaszłyki ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 20 minut. Szaszłyki podawaj z dodatkiem świeżego pieczywa żytniego.
Łopatka wieprzowa to mięso zawierające dużą ilość białka pochodzenia zwierzęcego. Mięso zawiera także sporą ilość witamin z grupy B oraz potasu. Łopatka jest mięsem dość tłustym, dlatego idealnie nadaje się do szaszłyków.
Podsumowując to, ile czasu piec szaszłyki zależy od rodzaju mięsa. Temperatura powinna wynosić około 180-200 stopni. Pyszne szaszłyki możesz także grillować, skróć odpowiednio czas pieczenia o około 5 minut. Prosty przepis na obiad możesz dowolnie modyfikować, dodając różnego rodzaju warzywa. Szaszłyki są dobre do spożycia od razu po upieczeniu. Nie powinno się ich przechowywać w lodówce, gdyż po odgrzaniu stracą swoją soczystość.
Alergeny w szaszłykach z piekarnika
Lista alergenów dla szaszłyków z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na szaszłyki z piekarnika
Wartości odżywcze szaszłyków z piekarnika
Szaszłyki z piekarnika to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Szaszłyki są także bardzo dobrym źródłem błonnika pochodzenia zwierzęcego. Szaszłyki nie zawierają dużej ilości kalorii i świetnie sprawdzają się w diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.