Szaszłyki z grilla
- Piersi kurczaka bez skóry (200 g)
- Cebula czerwona - 1 sztuka (80 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (250 g)
- Papryka żółta - 1 sztuka (200 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (40 ml)
Przepis na szaszłyki z grilla krok po kroku
Oliwę wymieszaj z dodatkiem przypraw.
Mięso pokrój w grubą kostkę, obtocz w marynacie i odstaw do lodówki na kilka godzin.
Warzywa pokrój w grube plastry.
Na wykałaczki grillowe kolejno nadziewaj kawałki mięsa i warzyw.
Ułóż na grillu i grilluj, aż mięso będzie dokładnie wypieczone.
Więcej informacji na temat szaszłyków z grilla
Szaszłyki z grilla to jedno z najpopularniejszych dań często przygotowywanych w sezonie grillowym. Tak naprawdę nie ma jednego dobrego przepisu. To właśnie urok tego dania. Można przygotowywać je na wiele różnych sposobów, z przeróżnych składników i z dodatkiem różnych przypraw, dzięki czemu za każdym razem możesz otrzymać nieco inną wersję. Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz pomysł na przepis na szaszłyki z grilla z kurczakiem, cebulą i papryką, które posmakują całej rodzinie i wszystkim, z których będziesz spędzał/a czas na świeżym powietrzu w sezonie grillowym. Jak zrobić szaszłyki z grilla? To bardzo proste. Aby były naprawdę smaczne, warto zacząć od przygotowania marynaty. W zależności od tego, jakie smaki lubisz najbardziej, możesz przygotować marynatę z polskich lub włoskich ziół, marynatę miodowo-musztardową lub pikantną. Następnie pokrój mięso i dokładnie obtocz w marynacie i wstaw do lodówki na kilka godzin. Możesz też zrobić to dzień wcześniej i zostawić mięso do marynowania przez całą noc, będzie wtedy naprawdę najlepsze. Kolejny krok to przygotowanie reszty składników i nadziewanie szaszłyków. Paprykę i cebulę pokrój w grube plastry i kolejno nadziewaj na grube wykałaczki. Możesz też dodać pieczarki i paprykę w różnych kolorach, aby szaszłyki były bardziej kolorowe. Ostatni etap to oczywiście grillowanie. Uważaj, aby tłuszcz z mięsa nie kapał bezpośrednio na węgiel, jeśli używasz tradycyjnego grilla. Powstają wtedy szkodliwe dla zdrowia substancje, które mogą być nawet rakotwórcze. Jak widzisz, jest to naprawdę prosty przepis, a pyszne szaszłyki z grilla powstają przy minimalnym wysiłku. Koniecznie wypróbuj nasz bazowy przepis i dopasuj go do indywidualnych preferencji smakowych.
Alergeny w szaszłykach z grilla
Lista alergenów dla szaszłyków z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do kurczaka
W przepisie na szaszłyki z grilla nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- przyprawa kurczak złocisty
Wartości odżywcze szaszłyków z grilla
Jeśli to możliwe, korzystaj z grilla elektrycznego, aby ograniczyć powstawanie szkodliwych substancji.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.