Szaszłyki z boczkiem
- Szynka wieprzowa surowa (250 g)
- Boczek wieprzowy bez kości (250 g)
- Cebula - 2 średnie sztuki (150 g)
- Papryka czerwona - 1 duża sztuka (200 g)
- Pieczarki (150 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
Przepis na szaszłyki z boczkiem krok po kroku
Mięso z szynki umyj, osusz i pokrój w grubą kostkę.
Do miski z mięsem dodaj olej oraz jedną łyżeczkę przyprawy do mięsa. Składniki dokładnie wymieszaj i odstaw do lodówki na 3 godziny.
Cebulę obierz i pokrój w grubą kostkę. Paprykę umyj, pozbaw gniazd nasiennych i również pokrój w grubą kostkę.
Grzyby oczyść i przekrój na pół.
Boczek umyj, osusz i pokrój w grubą kostkę.
Na długie patyczki do szaszłyków nabijaj na przemian mięso, cebulę, pieczarki, boczek oraz paprykę do całkowitego wykorzystanie składników.
Szaszłyki piecz w piekarniku nagrzanym do 200 st. C przez około 60 minut.
Gotowe szaszłyki podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat szaszłyków z boczkiem
Szaszłyki z boczkiem o doskonała propozycja na pyszne danie, które przygotujesz w piekarniku. Szaszłyki możesz także usmażyć na patelni grillowej lub na grillu. Przepis na szaszłyki z boczkiem jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania szaszłyków potrzebne będą następujące produkty spożywcze: szynka wieprzowa surowa, boczek wieprzowy bez kości, cebula, papryka czerwona, pieczarki, olej rzepakowy oraz przyprawa do mięsa.
A jak zrobić szaszłyki z boczkiem surowym? Mięso z szynki umyj, osusz i pokrój w grubą kostkę. Do miski z mięsem dodaj olej oraz jedną łyżeczkę przyprawy do mięsa. Składniki dokładnie wymieszaj i odstaw do lodówki na 3 godziny. Cebulę obierz i pokrój w grubą kostkę. Paprykę umyj, pozbaw gniazd nasiennych i również pokrój w grubą kostkę. Grzyby oczyść i przekrój na pół. Boczek umyj, osusz i pokrój w grubą kostkę. Na długie patyczki do szaszłyków nabijaj na przemian mięso, cebulę, pieczarki, boczek oraz paprykę do całkowitego wykorzystanie składników. Szaszłyki piecz w piekarniku nagrzanym do 200°C przez około 60 minut. Gotowe szaszłyki podawaj z ulubionymi dodatkami.
Pieczarki zawierają spore ilości witamin oraz składników mineralnych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Pieczarki to produkt niskokaloryczny, składający się w większości z wody. Grzyby te są bogate w niektóre witaminy z grupy B (głównie witaminy B2, B3 oraz B5), witaminę C, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód oraz cynk. Pieczarki zaliczane są do produktów ciężkostrawnych, dlatego nie powinny być włączane do diety osób zmagających się z problemami ze strony przewodu pokarmowego.
Podsumowując domowe szaszłyki z boczkiem to doskonały pomysł na pyszne danie obiadowe, które możesz przygotować w piekarniku, na grillu lub na patelni grillowej. Marynata do mięsa składa się jedynie z oleju rzepakowego oraz przyprawy do mięsa. Najlepsze szaszłyki są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do ich wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w szaszłykach z boczkiem
Lista alergenów dla szaszłyków z boczkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięsa
Wartości odżywcze szaszłyków z boczkiem
Szaszłyki z boczkiem to doskonała propozycja na smaczny danie obiadowe. Do przygotowania szaszłyków wykorzystano warzywa, które stanowią doskonałe źródło cennych składników odżywczych.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.