Szarlotka z mikrofali
- Jabłko (360 g)
- Olej rzepakowy (70 ml)
- Mąka pszenna typ 550 (200 g)
- Cukier (60 g)
- Cynamon (3 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 2% (70 ml)
- Woda gazowana (70 ml)
- Proszek do pieczenia (8 g)
Przepis na szarlotkę z mikrofali krok po kroku
Jabłka umyj, obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Dodaj cynamon i dokładnie wymieszaj.
Jajka wbij do miski, wymieszaj z cukrem oraz olejem. Dodaj mąkę, proszek do pieczenia i wodę. Całość dokładnie wymieszaj.
Jabłka wyłóż do naczynia żaroodpornego i zalej ciastem.
Ciasto wstaw do mikrofali na 10 minut.
-
Szarlotka
-
Szarlotka z kruszonką
-
Szarlotka sypana
-
Szarlotka krucha
-
Szarlotka z bezą
-
Szarlotka z budyniem
-
Szarlotka na kruchym cieście
-
Szarlotka królewska
-
Szybka szarlotka
-
Szarlotka na dużą blachę
-
Szarlotka z pianką
-
Szarlotka z jabłkami
-
Fit szarlotka
-
Klasyczna szarlotka na kruchym cieście
-
Szarlotka Thermomix
-
Szarlotka z jabłkiem
-
Szarlotka bezglutenowa
-
Ciasto na szarlotkę
-
Szarlotka
Więcej informacji na temat szarlotki z mikrofali
Szarlotka z mikrofali jest świetną opcją dla wszystkich miłośników prostych deserów. Robi się ją w kilka chwil, dzięki czemu będzie dobrą opcją dla zabieganych. Ta szarlotka, choć niepozorna smakuje naprawdę wspaniale.
Przepis na szarlotkę z mikrofali to doskonały pomysł na niezwykle szybki deser. Robi się ją z jabłkami i dużą ilością cynamonu. Dobrze jest włączyć te owoce do swojej codziennej diety, gdyż są niezwykle zdrowe. Jabłka stanowią źródło wielu związków fenolowych, posiadających udokumentowane właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwalergiczne, a nawet przeciwnowotworowe. W jabłkach znajdziemy również poprawiającą wzrok witaminę A oraz witaminę K, która wpłynie pozytywnie na krzepliwość krwi. Jabłka oddziałują też pozytywnie na czynność płuc. Jabłko to niskokaloryczny owoc, który jest pełen wartościowych składników odżywczych: witamin, minerałów, błonnika i barwników.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić szarlotkę w mikrofali, by była pyszna, szybka i łatwa, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki temu jest dobra dla początkujących kucharzy. Szarlotka jest jednym z najpopularniejszych w Polsce deserów. Jednak większość deserów niestety jest dość skomplikowanych w przygotowaniu. Z tego względu wiele osób, które przepadają za tym ciastem, jednak nie mają zbyt dużo czasu, rezygnują z jej przygotowania na co dzień. Istnieje jednak sposób, by szarlotkę przygotować w kilka chwil. Jednym z nich jest skorzystanie z mikrofali. Choć ten sprzęt domowy zwykle kojarzy się tylko z podgrzewaniem lub rozmrażaniem jedzenia, to jednak jego możliwości są dużo większe. Warto więc wykorzystać jego działanie w pełni i stworzyć z jego pomocą naprawdę ciekawy i bardzo smaczny deser. To również świetna opcja dla osób, które nie chcą przygotowywać całej blachy ciasta. W tej wersji można zrobić tylko jedną porcję, która najlepiej smakuje zaraz po upieczeniu. Możesz podawać ją ze smacznymi lodami. Ciasta z mikrofalówki smakują równie dobrze, jak te z piekarnika, warto więc dać im szansę.
Alergeny w szarlotce z mikrofali
Lista alergenów dla szarlotki z mikrofali przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze szarlotki z mikrofali
To opcja, która zawiera sporo cukru, a także wysoki indeks glikemiczny, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(471g)
Węglowodany
(471g)
Tłuszcze
(471g)
Witaminy
(471g)
Składniki mineralne
(471g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.