Szakszuka z awokado
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Pomidory w puszce (400 g)
- Fasola czerwona - 1 mała puszka (80 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 mała puszka (80 g)
- Jajko (2 szt.)
- Awokado - 1 sztuka (260 g)
Przepis na szakszukę z awokado krok po kroku
Czosnek drobno posiekaj.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż czosnek.
Dodaj pomidory, fasolkę i kukurydzę. Dopraw, wymieszaj i podgrzewaj 2-3 minuty.
Wbij jajka, przykryj patelnię i gotuj 4-5 minut, aż białka będą ścięte, ale żółtka pozostają płynne.
Zdejmij z patelni i dodaj pokrojone w kostkę, obrane awokado.
-
Szakszuka klasyczna
-
Szakszuka po meksykańsku
-
Szakszuka ze szpinakiem
-
Szakszuka z fetą
-
Szakszuka fit
-
Szakszuka z pomidorami z puszki
-
Szakszuka z papryką
-
Szakszuka z boczkiem
-
Szakszuka z kiełbasą
-
Szakszuka z serem
-
Szakszuka thermomix
-
Szakszuka z pieczarkami
-
Szakszuka z chorizo
-
Szakszuka z cukinią
-
Szakszuka z szynką
-
Szakszuka z ciecierzycą
-
Szakszuka keto
-
Szakszuka z fasolą
-
Szakszuka
Więcej informacji na temat szakszuki z awokado
Szakszuka z awokado to świetny pomysł na pyszny, zdrowy, pełnowartościowy i bardzo sycący posiłek, który idealnie sprawdzi się zarówno na śniadanie, jak i na kolację. W wersji z awokado przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom kuchni meksykańskiej, ale nie tylko. Szakszuka z jajkami i warzywami jest bardzo zdrowa, dietetyczna, pełna błonnika, pełnowartościowego białka, witamin i składników mineralnych, przez co zdecydowanie warto jej spróbować i włączyć do diety. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić najlepszą szakszukę z awokado koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz prosty przepis, dzięki któremu przygotujesz ją prosto i szybko. Mimo że wielu osobom może się to wydawać skomplikowane, tak naprawdę bez problemu poradzisz sobie z jej przygotowaniem, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni. Do przygotowania szakszuki potrzebne Ci będą jajka, pomidory świeże lub z puszki, awokado, czerwona lub czarna fasola oraz kukurydza z puszki. Nie może też zabraknąć odpowiednich przypraw, które nadadzą jej wyjątkowego smaku i aromatu. Świetnie sprawdzają się to o pikantnym, bardzo wyrazistym smaku na przykład ostra papryka mielona, papryczka chilli, czosnek, a także kolendra – zarówno liście, jak i nasiona. Jednak jeśli preferujesz łagodniejsze smaki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać te przyprawy, które lubisz i których używasz na co dzień. Dzięki obecności wszystkich wymienionych składników szakszuka jest daniem o bardzo ciekawym smaku, ale również wysokiej wartości odżywczej. Białko pochodzące z jajek i fasoli oraz zdrowe tłuszcze z awokado, sprawiają, że jest ona bardzo sycąca, dzięki czemu naprawdę można się nią najeść, a to pomoże ograniczyć chęć podjadania między posiłkami. Przepis na szakszukę z awokado świetnie sprawdzi się więc również na dietach odchudzających.
Alergeny w szakszuce z awokado
Lista alergenów dla szakszuki z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze szakszuki z awokado
Ostre przyprawy, którymi najczęściej doprawia się szakszukę, mogą powodować dyskomfort u osób z problemami żołądkowo-jelitowymi. Wtedy warto je wymienić na łagodniejsze.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Witaminy
(440g)
Składniki mineralne
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.