Syrop z imbiru cytryny i miodu
- Imbir korzeń (140 g)
- Sok cytrynowy (125 ml)
- Miód (250 g)
Przepis na syrop z imbiru cytryny i miodu krok po kroku
Wrzuć obrany imbir i sok z cytryny do blendera i miksuj przez kilka minut, aż uzyskasz gładką pastę.
Umieść czystą gazę na misce i przenieś na nią pastę.
Chwyć mocno gazę i wyciśnij pastę rękami, aby wycisnąć cały sok.
Dodaj miód i dokładnie wymieszaj.
Syrop przełóż do szczelnego słoika i przechowuj w lodówce do 2 tygodni.
Więcej informacji na temat syropu z imbiru cytryny i miodu
Syrop z imbiru cytryny i miodu to doskonała opcja dla wszystkich osób, które uwielbiają ciekawe dodatki do herbaty. Ten syrop jest bardzo słodki, a przy tym ciekawy.
Przepis na syrop z imbiru cytryny i miodu to wspaniały pomysł na domowy dodatek, który pomoże na przeziębienie. Jego głównym składnikiem jest miód. Miód to produkt, który przez wiele wieków traktowany był jako remedium na liczne dolegliwości. To dlatego, że zawiera dużą ilość antyoksydantów, a także kwasy fenolowe. To substancje o działaniu przeciwzapalnym, a także przeciwutleniającym, których korzystny wpływ na zdrowie jest dobrze udokumentowany. Istnieje dość sporo badań, które wskazują skuteczność miodu w wielu różnych zastosowaniach medycznych. Głównym z nich jest działanie przeciwdrobnoustrojowe. Dzięki temu, że ten syrop bazuje właśnie na nim, jest po prostu wspaniałą opcją na domowe wsparcie organizmu, a głównie układu odpornościowego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić syrop z imbiru cytryny i miodu, by był smaczny i łatwy, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Dowiesz się z niego jaki proporcje wybrać, by całość była naprawdę skuteczna. Ze względu na swoje właściwości, sprawdzi się idealnie w sezonie jesienno-zimowym. Ten syrop jest niezwykle prosty w przygotowaniu, a ma wspaniały smak. Imbir sprawia, że jest nieco ostry, jednak wspaniale komponuje się z herbatą, ale również ciepłą wodą. W połączeniu z wodą stworzy niezwykle smaczny napar, który wspaniale ogrzewa w zimne dni. To doskonały wybór szczególnie na zimę i jesień, kiedy to popularne są wszelkie choroby. Ze względu na dużą ilość przeciwzapalnych składników ten syrop sprawdzi się w przeziębieniach, nawet tych z gorączką. Imbir, który jest jego składnikiem, wspiera również działanie układu pokarmowego i zmniejsza nudności. Syrop można przechowywać w szklanych butelkach lub małych słoiczkach, spokojnie można przygotować nieco więcej i przechowywać go przez całą zimę, dzięki czemu będzie stanowił świetną opcję w czasie pojawienia się jakiejkolwiek infekcji.
Alergeny w syropie z imbiru cytryny i miodu
Lista alergenów dla syropu z imbiru cytryny i miodu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop z imbiru cytryny i miodu
Wartości odżywcze syropu z imbiru cytryny i miodu
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(52g)
Węglowodany
(52g)
Tłuszcze
(52g)
Witaminy
(52g)
Składniki mineralne
(52g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.