Syrop cukrowy
- Cukier trzcinowy - 1 szklanka (200 g)
Przepis na syrop cukrowy krok po kroku
200 ml wody wlej do garnka, ustaw ją nad palnikiem i doprowadź do wrzątku.
Następnie do wrzątku wsyp cukier.
Całość mieszaj tak długo, aż cukier całkowicie się rozpuści.
Na koniec do syropu dodaj łyżkę soku z cytryny i dokładnie wymieszaj.
Gotowy syrop przelej do butelki, ostudzić i przechowuj w lodówce.
Więcej informacji na temat syropu cukrowego
Syrop cukrowy z cukru trzcinowego to doskonały dodatek do drinków. Syrop ten możesz wykorzystać również jako dodatek do przygotowania masy do ciast. Syrop cukrowy jest gęstą ile pól cieczą, która zawiera duże ilości cukru. W przepisie proporcje cukru do wody wynoszą odpowiednio 1:1. Syropy cukrowe najczęściej wykorzystywane są w przemyśle cukierniczym. Przepis na domowy syrop cukrowy jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby go wykonać. Nasz syrop składa się wyłącznie z cukru i wody. Jako dodatek, który delikatnie przełamie słodki smak syropu dodamy sok z cytryny. Produkty niezbędne do przygotowania syropu są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych. Oczywiście możesz kupić gotowy syrop barmański na bazie cukru, jednak jest odpowiednio droższy.
A więc jak zrobić syrop cukrowy? Wystarczy że wodę doprowadzić do wrzenia, następnie w sypiesz do niej cukier i dokładnie wymieszać. Syrop z brązowego cukru będzie gotowy w momencie, aż cukier całkowicie się rozpuści. Aby przełamać słodycz syropu pod koniec gotowania dodaj łyżkę soku z cytryny i dokładnie wymieszaj. Syrop ostudzić i przelej do butelki. Tak przygotowaną słodką ciecz możesz przechowywać przez kilka tygodni. Aby zwiększyć trwałość syropów możesz dodać do niego wódkę, która zapobiega rozmnażaniu się drożdży.
Zastosowanie syropu cukrowego jest naprawdę duże. Możemy go bowiem wykorzystać do przygotowania drinków, dosłodzenia wina lub kompotu. Dodatkowo syropem możemy posłodzić kawę lub herbatę. Aby uniknąć monotonii w kuchni i przygotować naprawdę smaczne drinki możesz aromatyzować syrop cukrowy przy pomocy przypraw. Możesz dodać do niego między innymi anyż, cynamon lub kardamon.
Podsumowując syrop cukrowy jest najpopularniejszym dodatkiem do drinków. Produkty spożywcze niezbędne do jego przygotowania są dostępne w większości sklepów oraz ich cena jest przystępna. Należy pamiętać, że syrop cukrowy jest wysokokaloryczny, dlatego na jego ilość w diecie powinny uważać osoby, które stosują dietę redukcyjną.
Alergeny w syropie cukrowym
Lista alergenów dla syropu cukrowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop cukrowy
Wartości odżywcze syropu cukrowego
Syrop cukrowy stanowi doskonały dodatek do drinków. Jest to dodatek bardzo słodki i wysokokaloryczny, dlatego uważaj z jego ilością w swojej diecie.
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Witaminy
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.