Surówka z selera i jabłka
- Seler korzeniowy - 1 mały korzeń (300 g)
- Jabłko - 1 szt (180 g)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu - 2 łyżki (50 ml)
- Majonez - 1 łyżka (25 g)
Przepis na surówkę z selera i jabłka krok po kroku
Jabłko i seler obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Skrop całość sokiem z cytryny.
Do miski z selerem i jabłkiem dodaj jogurt i majonez.
Dopraw całość solą i pieprzem.
Dokładnie wymieszaj
Więcej informacji na temat surówki z selera i jabłka
Surówka z selera i jabłka to świetny pomysł na przepyszny dodatek do dań głównych, który świetnie sprawdzi się na co dzień. Ma wspaniały smak i bardzo drobną konsystencję, dlatego może być podawana nawet dzieciom. Świetnie sprawdzi się do posiłków mięsnych, ale również tych roślinnych. Ze względu na łatwość wykonania i przepyszny smak na pewno stanie się ulubioną surówka.
Ten przepis na surówkę z selera i jabłka jest niezwykle łatwy, dzięki czemu całość można przygotować w ekspresowym tempie. Całość na pewno przypadnie do gustu miłośnikom nieskomplikowanych potraw. Surówka, choć łatwa, jest niebanalna i charakteryzuje się bardzo ciekawym smakiem i aromatem. To dodatek, który odmienia każde danie, nawet takie, które nie ma w sobie nic ciekawego. To surówka dla wszystkich, którzy kochają nieoczywiste połączenia.
Surówkę najlepiej przygotować z selera surowego, dzięki temu zachowanych zostanie jak najwięcej dobroczynnych witamin i składników prozdrowotnych, których w warzywie jest bardzo dużo. Seler to wspaniałe źródło magnezu, fosforu, wapnia i potasu. Dostarcza również dużo witamin A, C i z grupy B. Ma również bardzo dużo błonnika, który pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego, a także obniża poziom cholesterolu we krwi.
Ta surówka to dobra opcja na zdrowy dodatek do obiadu i kolacji. Ta pyszna sałatka pozwoli włączyć do diety większą ilość selera, który zwykle nie jest częstym gościem w menu. Choć to warzywo bardzo zdrowe, niskokaloryczne i o małym indeksie glikemicznym, to zwykle używa się go bardzo rzadko. Ta surówka jest świetnym sposobem na jego wykorzystanie, a przy okazji pozwala urozmaicić codzienny jadłospis. To dobra opcja dla osób, które nie lubią nudy w kuchni. Dodatkowo całość jest niezwykle szybka i pełna smaku.
Ze względu na użycie tylko kilku produktów surówka jest niezwykle tania i łatwa. Ten prosty przepis sprawdzi się nawet dla początkujących kucharzy, którzy szukają czegoś co urozmaici ich jadłospis, a przy okazji nie będzie zbyt skomplikowane. Idealnie nada się do obiadu, gdyż świetnie komponuje się z różnymi rodzajami mięsa. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić surówkę z selera i jabłka, ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę.
Alergeny w surówce z selera i jabłka
Lista alergenów dla surówki z selera i jabłka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze surówki z selera i jabłka
To bardzo zdrowa surówka pełna witamin i błonnika.
Energia i białka
(139g)
Węglowodany
(139g)
Tłuszcze
(139g)
Witaminy
(139g)
Składniki mineralne
(139g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.