Surówka z selera
- Seler korzeniowy (300 g)
- Jabłko (150 g)
- Rodzynki (50 g)
- Majonez light (50 g)
Przepis na surówkę z selera krok po kroku
Seler obieramy i ścieramy go na tarce na grubych oczkach. Tę samą czynność powtarzamy z jabłkiem. Warto pamiętać, aby usunąć z niego gniazda nasienne.
Następnie rodzynki przekładamy na metalowe sito i przelewamy je wrzątkiem.
Na koniec wszystkie składniki przekładamy do miski. Dodajemy majonez oraz przyprawy. Całość dokładnie mieszamy.
Przed podaniem surówkę należy schłodzić w lodówce.
Więcej informacji na temat surówki z selera
Pyszna surówka z selera to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu dodatek, który idealnie sprawdzi się do obiadu. Surowy seler w połączeniu z jabłkiem, rodzynkami, majonezem i przyprawami jest bardzo dobry, dzięki składnikom, które dodawane są do niego. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Zdrowa surówka zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz ją uzupełnić o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania.
Jak zrobić surówkę z selera? Przygotowanie jej jest bardzo łatwe. Na początku seler obieramy i ścieramy go na tarce na grubych oczkach. Tę samą czynność powtarzamy z jabłkiem. Warto pamiętać, aby usunąć z niego gniazda nasienne. Następnie rodzynki przekładamy na metalowe sito i przelewamy je wrzątkiem. Na koniec wszystkie składniki przekładamy do miski. Dodajemy majonez oraz przyprawy. Całość dokładnie mieszamy. Przed podaniem surówkę należy schłodzić w lodówce.
Sprawdzony przepis na surówkę z selera nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z jabłek, które posiadają wiele wartości odżywczych. Owoc jest przede wszystkim bogactwem błonnika odpowiadającego za regulację pracy jelit, dzięki czemu jest doskonałą osłoną przed zaparciami, a nawet chroni nas przed rakiem jelita grubego. Błonnik ma także wpływ na poziom cholesterolu we krwi, co powoduje zmniejszenie się ryzyka miażdżycy, a w przyszłości zawału serca. Jabłka mają również niski indeks glikemiczny, dlatego są bezpieczne dla cukrzyków. Ciasto z jabłkami można również przygotować tak, aby było bezpieczne dla diabetyka. Wystarczy zamieniać cukier na słodzik np. erytrytol oraz mąkę pszenną na taką o niskim indeksie glikemicznym.
Smaczna surówka z selera surowego odpowiednio przygotowana posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest szybka i łatwa w przygotowaniu oraz dobra w smaku. Możemy ją również przygotować bez jabłka. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony fit przepis na dodatek do dania głównego na pewno ułatwi Ci jego przygotowanie.
Alergeny w surówce z selera
Lista alergenów dla surówki z selera przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- majonez light
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- majonez light
Wartości odżywcze surówki z selera
Surówka ma niski IG, dzięki czemu bez przeszkód możemy wprowadzić ją do menu.
Energia i białka
(110g)
Węglowodany
(110g)
Tłuszcze
(110g)
Witaminy
(110g)
Składniki mineralne
(110g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.