Surówka z pora marchewki i jabłka
- Por - 1 duża sztuka (270 g)
- Marchewka - 2 średnie sztuki (90 g)
- Jabłko - 1 duże jabłko (250 g)
- Jogurt naturalny - 1 opakowanie (150 ml)
Przepis na surówkę z pora marchewki i jabłka krok po kroku
Pora poszatkuj, marchew i jabłko zetrzyj na tarce.
Wymieszaj z jogurtem i dopraw.
-
Surówka z marchewki
-
Surówka z młodej kapusty
-
Surówka z marchewki i jabłka
-
Surówka z kalarepy
-
Surówka z białej kapusty coleslaw
-
Surówka z pora i marchewki
-
Marchewka po koreańsku
-
Surówka z cukinii
-
Surówka z marchewki i pora
-
Surówka z marchewki z chrzanem
-
Surówka z kapusty włoskiej
-
Surówka z młodej kapusty z majonezem
-
Surówka z białej kapusty jak u chińczyka
-
Surówka z selera i marchewki
-
Surówka do kebaba
-
Surówka z marchewki z majonezem
-
Surówka z białej kapusty i marchewki
-
Surówka z marchewki i selera
-
Surówki z marchewki
Więcej informacji na temat surówki z pora marchewki i jabłka
Domowa surówka z pora, marchewki i jabłka to pomysł na szybki, zdrowy i smaczny dodatek do obiadu. Aby ją przygotować potrzebne są zaledwie tanie, łatwo dostępne składniki oraz niecałe 15 minut spędzonego w kuchni. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić surówkę z pora, marchewki i jabłka, aby była smaczna i dobra jako dodatek do każdego dania, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis – na pewno będzie on dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Składniki, niezbędne do przygotowania tej surówki to jeden, spory por, dwie lub trzy marchewki, jedno duże jabłko, opakowanie jogurtu naturalnego oraz odrobina soli i pieprzu do smaku. Przygotowanie jest banalnie proste i nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności kulinarnych ani specjalistycznego sprzętu. Wystarczy, że poszatkowanego pora wymieszasz ze startym na tarce jabłkiem i marchewką (możesz je wcześniej obrać lub zetrzeć razem ze skórką), dodasz jogurt i doprawisz – to wszystko! W ten sposób powstanie szybka i przede wszystkim pyszna i zdrowa surówka, idealna do obiadu mięsnego, rybnego, a także wegetariańskiego. Wszystkie użyte do jej przygotowania składniki charakteryzują się nieco innymi walorami smakowymi, które jednak wzajemnie się dopełniają i komponują, tworząc pyszną całość. Co więcej, surówka z pora to źródło wielu witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego — ma więc bardzo wysoką wartość odżywczą, przez co naprawdę warto urozmaicić o nią swoją dietę. Warto też jednak zaznaczyć, że por, ze względu na swój intensywny, lekko ostry smak może powodować nasilenie zgagi u osób, które mają tendencję do występowania refluksu, dlatego w takich sytuacjach najlepiej zmniejszyć jego ilość, do takiej która będzie dobrze tolerowana. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać szczegółowy przepis na surówkę z pora, marchewki i jabłka, który z pewnością zagości w Twojej kuchni na stałe.
Alergeny w surówce z pora marchewki i jabłka
Lista alergenów dla surówki z pora marchewki i jabłka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze surówki z pora marchewki i jabłka
Osoby z tendencją do występowania refluksu i zgagi powinny ograniczyć pora do mniejszych ilości wedle indywidualnej tolerancji, ponieważ może powodować nasilenie dolegliwości.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.